Nowotwór zabrał Kacperkowi nóżkę. Pomóż go zatrzymać!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 385 osób
15 300 zł (100%)

Kacper Serafin

Majdan Królewski, podkarpackie

Rozpoczęcie: 23 Października 2014
Zakończenie: 3 Grudnia 2014

Kacperek w 2015 roku zakończył całkowicie leczenie onkologiczne! W ostatniej biopsji nie znaleziono komórek nowotworowych. Lekarze konsultowali Kacperka przypadek ze specjalistami w naszym kraju, w Niemczech i USA. Wspólnie zadecydowali o zakończeniu leczenia, w tym także o tym, żeby nie kontynuować chemioterapii -po ostatniej wartości krwi spadły praktycznie do zera, kolejna chemia mogłaby mu zaszkodzić. Teraz co kilka tygodni jeździmy na badania kontrolne w Warszawie. I tak będzie przez kolejne 5 lat. Mamy nadzieję, że Kacperek jest już zdrowy.

W trakcie protezowania okazało się, że ze względów technicznych nie da się wstawić stawu kolanowego w protezę Kacperka ( jest on jeszcze za niski, a dokładniej mówiąc, ma za krótkie podudzie). Dlatego jedyną opcją było wykonanie protezy całkowicie usztywnionej, której koszt w całości zrefundował NFZ. Proteza kosztowała 5500 zł. Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane najszybciej, jak to możliwe - żeby wstawić staw kolanowy, Kacperek musi urosnąć. W niedługim czasie będziemy musieli wymienić rurkę łączącą stopę z lejem, bo będzie już za krótka. Trzeba będzie też przerobić sam lej.


Mimo że proteza jest sztywna, Kacperek po niecałych dwóch tygodniach, od kiedy ją dostał, nauczył się chodzić. Teraz sam chodzi, można powiedzieć , że w niej biega - naprawdę świetnie sobie radzi. Kacperek rozpoczął także rehabilitację.  Dziękujemy wszystkim darczyńcom z Siepomaga.pl za wsparcie Kacperka - Rodzice.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 385 osób
15 300 zł (100%)