Serce zbyt chore, by żyć... Antosia czeka na ratunek!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 3 895 osób
158 323 zł (100%)
Zbiórka na cel
Operacja serca w Szpitalu Uniwersyteckim w Munster

Antosia Polańska, 21 miesięcy

Toruń, kujawsko-pomorskie

Wada serca HLHS, zespół Turnera

Rozpoczęcie: 30 Sierpnia 2019
Zakończenie: 10 Stycznia 2020

Poprzednie zbiórki

367 756 zł (100,08%)
pokrycie kosztów porodu i operacji serca w Klinice Uniwersyteckiej w Munster

9 879

20.03.2019 - 15.07.2019

pokrycie kosztów porodu i operacji serca w Klinice Uniwersyteckiej w Munster

9 879

367 756 zł

20.03.2019 - 15.07.2019

10 Stycznia 2020, 10:40
Jest 100% Dziękujemy!

Dzięki Waszemu ogromnemu wsparciu, a także darowiźnie, którą otrzymała Tosia, udało się zebrać całą kwotę na drugą operację serca dziewczynki w Munster!

Mama Tosi pisze:

"Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę, udostępnienie i pomoc. Zaczynając walkę o życie Tosi, nie sądziliśmy, że spotkamy na swojej drodze tylu wspaniałych ludzi. To dzięki nim, dzięki Wam, Tosia jest wśród nas i możemy walczyć dalej!

Dziękujemy!"

Pokaż wszystkie aktualizacje

09 Grudnia 2019, 15:55
Cewnikowanie się powiodło, ale operacja musi odbyć się szybciej!

Kochani! Mamy dla Was ważne informacje.

Ta lepsza jest taka, że po udanym cewnikowaniu serca stan Tosi się ustabilizował i już jutro wracamy do Polski! Choć jej saturacje nie są zbyt wysokie, to są na tyle stabilne, byśmy mogli opuścić szpital.

Wiemy już na pewno, że Tosia nie może długo czekać do następnej operacji. Odbędzie się ona znacznie szybciej, niż to planowano! 

Antosia Polańska

Gorsza wiadomość jest niestety taka, że za obecny pobyt i cewnikowanie będziemy musieli dodatkowo zapłacić. Na pewno kwota naszej zbiórki się zwiększy...

Dziękujemy za Wasze wiadomości i słowa wsparcia. Dajecie nam dużo siły, a nie jest łatwo....

Pozrawiamy, 
rodzice Tosi

******

Aktualizacja 11.12.2019:

Przyszedł rachunek za cewnikowanie serca w Munster. Musimy powiększyć kwotę zbiórki o ponad 8 tysięcy euro... Wierzymy jednak, że z Waszą pomocą się uda. Maleńka Tosia bardzo chce żyć...

06 Grudnia 2019, 15:49
PILNE! Stan Tosi dramatycznie się pogorszył!

Wiadomość z ostatniej chwili: Tosia jest już w Munster. Jej saturacje nagle spadły do 50% - właśnie jest przygotowywana do pilnego cewnikowania serca. 

Antosia Polańska

Być może już dziś lekarze podejmą się też operacji serca, jeśli zabieg cewnikowania się nie powiedzie. Mimo że brakuje jeszcze środków, lekarze będą w pierwszej kolejności ratowali życie dziecka. Rachunek i tak będzie trzeba opłacić...

Kochani, rodzice proszą o wsparcie duchowe. Skierujcie mnóstwo dobrych myśli do Munster...


Antosia Polańska

02 Grudnia 2019, 11:35
Stan Tosi się pogarsza... Walczymy!

Nowe wiadomości:

Operacja serca Tosi została wyznaczona na 27 lutego przyszłego roku. Już dwa dni wcześniej Tosia z rodzicami musi stawić się w Munster - taki jest optymistyczny scenariusz.

Niestety, są też gorsze wieści... W zeszły czwartek, na ostatniej wizycie kardiologicznej, lekarz zauważyła zbyt mocno zwężoną tętnicę odchodzącą od serduszka. Nie wiadomo, co jest tego przyczyną...

Antosia Polańska


Rodzice Antosi czekają na informacje z UKM, czy w związku z tym pogorszeniem stanu zdrowia ich córeczki termin operacji zostanie przyspieszony. Możliwe też, że konieczne będzie pilne cewnikowanie, które nie było ujęte w kosztorysie. Jak tylko dostaniemy nowe informacje, niezwołcznie Was poinformujemy.

Tymczasem prosimy, trzymajcie mocno kciuki za tą małą, dzielną wojowniczkę z połową serduszka. Ona bardzo Was potrzebuje...

Jeśli życie jest cudem, to życie Antosi jest cudem po stokroć! Choć nie dawali jej szans, trzymamy ją w ramionach, modląc się, by dane nam było spędzić jak najwięcej dni razem… Gdybyśmy nie trafili do Munster, gdyby to tam Tosia nie przyszła na świat, gdyby prof. Malec nie przeprowadził operacji serca, która uratowała jej życie, naszej córeczki mogłoby dziś nie być. Zostałoby puste łóżeczko, a w naszych sercach rana nie do zagojenia… Pomogliście nam, to dzięki Wam mamy Antosię! Dziś ponownie błagamy o pomoc, by cud jej życia mógł trwać.

Antosia Polańska


Nasz świat runął, gdy dowiedzieliśmy się, że dziecko, na które tak czekamy, prawdopodobnie umrze… Lekarze dawali jej tylko 5% szans na przeżycie. Co wtedy czuje człowiek? Tego bólu nie da się opisać, jest gorszy, niż każdy ból fizyczny… Bezradność, rozpacz, dramatyczne poszukiwanie choć cienia nadziei… Nasz starszy synek już cieszył się, że będzie miał siostrę! Jak mieliśmy mu powiedzieć, że nie zdąży jej nawet poznać?


Od wielu lat staraliśmy się o drugie dziecko. Gdy się udało, radość była ogromna! Zaraz jednak zamieniła się w najczarniejszą rozpacz… uż w 13 tygodniu ciąży jak grom z jasnego nieba spadła na nas tragiczna informacja — nasza maleńka córeczka jest bardzo chora. Wtedy wszystko się skończyło. Wtedy też wszystko się zaczęło — nasze drugie życie, w którym najważniejszym celem stało się jedno — ocalić Tosieńkę.

Antosia Polańska


Podczas standardowego badania lekarz stwierdził u córeczki przezierność karkową na poziomie 7 mm, ogólny obrzęk, nieprawidłowy przepływ do lewej komory serca oraz brak przewodu żylnego. Zostaliśmy poinformowani o podejrzeniu zespołu Turnera oraz wady serca. Usłyszeliśmy, że szanse na donoszenie ciąży są minimalne, że prawdopodobnie sama się zakończy w najbliższym czasie. Oznaczało to, że w każdej chwili nasze dziecko może umrzeć! 


Każdego dnia dotykaliśmy, brzucha modląc się, by to serduszko jeszcze biło. Tosia miała nie doczekać nawet porodu… Jej wola życia okazała się jednak ogromna! Nie tylko dotrwała do dnia, w którym mogliśmy się spotkać, ale nadal jest tu z nami! Nie byłoby to możliwe, gdyby nie tysiące wspaniałych osób, które zechciały pomóc małej dziewczynce. Dziewczynce, której jeszcze przecież z nami nie było…

Antosia Polańska


Wbrew dramatycznym prognozom Antosia z dnia na dzień się rozwijała, rosła, a serduszko nadal biło! Zrobiliśmy też badania genetyczne - wykazały, że Tosia nie ma wad genetycznych! Niestety, po porodzie, już w Munster powtórne badania pokazały coś innego… Córeczka urodziła się nie tylko z wadą serca, ale także z zespołem Turnera. Okazało się, że Tosia miała tylko 1% szans, by dożyć poród, przeżyć i być z nami. To cud!

Drugim cudem było to, że na czas trafiliśmy do profesora Malca. Jeszcze, gdy Tosia była pod moim sercem szukaliśmy dla niej ratunku i trafiliśmy na klinikę w Munster. Gdy prof. Malec wysłał nam decyzję, że będzie operować, płakaliśmy ze szczęścia. Potem kolejny raz, gdy pasek na zbiórce córeczki zazielenił się dobrem Waszych serc...

Antosia Polańska

Zdążyliśmy wtedy, modlimy się, by zdążyć i teraz... Gdy Tosia przechodziła swoją pierwszą operację, która uratowała jej życie, miała tylko kilka dni. Baliśmy się o nią, ale wiedzieliśmy, że w lepsze ręce nie mogła trafić... Potem przyszedł prof. Malec, powiedział, że wszystko poszło zgodnie z planem! Radość? To słowo to zdecydowanie za mało... Antosia leżała wśród tych wszystkich kabli, ledwo było ją widać. Widok mógłby przerażać, ale my wiedzieliśmy - własnie w tej chwili córeczka dostała swoją szansę na życie!


Tosia ma pół serduszka, które musi bić i wystarczyć na całe życie. A my robimy wszystko, by te trwało jak najdłużej, by mogła być szczęśliwa tu z nami. Tak bardzo baliśmy się, że jej pierwszy oddech okaże się ostatnim, że nie dane nam będzie się nawet poznać… Dziś boimy się o jej przyszłość, bo bez zakończenia cyklu trzech operacji jej serce nie pozwoli jej dożyć dorosłości...

Antosia Polańska


Dzisiaj, gdy trzymamy ją w ramionach, nie umiemy już wyobrazić sobie życia bez niej. Bez tych małych rączek, słodkiej buźki, bez prześlicznego uśmiechu… Tosia skradła nasze serca i mamy głęboką nadzieję, że i Wy ją pokochacie i dacie jej szansę na życie… Za kilka miesięcy musimy wrócić do Munster na kolejną planowaną operację, która pozwoli jej serduszku bić. Bez Was się nie uda.

Ewelina i Szymon, rodzice Tosi

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 3 895 osób
158 323 zł (100%)