Blanka – małe serduszko, które walczy o przeżycie!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 486 osób
151 292 zł (100,22%)
Zbiórka na cel
Operacja serca w Niemczech - korekcja dwukomorowa wady serca

Blanka Sosińska, 2 lata

Warszawa, mazowieckie

Wrodzona wada serca: zarośnięcie zastawki tętnicy płucnej, niedorozwój prawej komory serca

Rozpoczęcie: 24 Sierpnia 2017
Zakończenie: 3 Września 2017

Blanka jest już po operacji serduszka! 

4 stycznia 2018 roku Blanka została przyjęta na oddział kardiologiczny szpitala UKM w Munster. Przed przyjęciem wykonano pomiary i EKG. Tego samego dnia Blanka miała przeprowadzony wywiad lekarski, założony wenflon, pobrano krew do badań, wykonano echo serca, spotkaliśmy się z anastezjologiem. Po wszystkich procedurach odbyło się spotkanie z asyntentem profesora Malca i docent Januszewskiej, który przedstawił nam plan operacji. Przez cały czas panowała miła i życzliwa atmosfera. Część lekarzy i pielęgniarek mówiła po Polsku, z resztą bez problemów komunikowaliśmy się po angielsku. Lekarze i reszta personelu dokładali wielu starań, by Blanka przeszła przez ten dzień jak najspokojniej, poświęcano jej wiele czasu a wszystko starano się robić przez zabawę. Następny dzień miał być najważniejszym w jej życiu.

Operacja odbyła się planowo. Uśmiechnięci anastezjolodzy odebrali nas z pokoju chwilę przed 8 rano. Mama była z Blanką dopóki mała nie usnęła. Otrzymaliśmy telefon, przez który miano nas poinformować o zakończeniu zabiegu. Trwało to krócej niż się spodziewaliśmy.

Na oddziale intensywnej terapii, w pokoju dla rodziców zostaliśmy poinformowani o przebiegu operacji, wszystko odbyło się zgodnie z planem – wykonano korekcję w stronę serca dwu komorowego!

Po kilku minutach mogliśmy już być z małą, przez cały czas. Pozytywnie zaskoczył nas jej widok. Blanka oddychała samodzielnie! Pierwszego dnia po zabiegu malutka głównie spała, wieczorem i w nocy kilka razy wypiła mleczko. Regularnie odwiedzali ją lekarze, pielęgniarze i pielęgniarki, wykonywano wiele badań. Po weekendzie jej stan był dobry na tyle, że mogliśmy wrócić na oddział kardiologiczny. Z każdym dniem wokół małej ubywało aparatury medycznej. Powoli odzyskiwała siły i zaczynała jeść deserki i zupki. Po pięciu dniach od operacji Blanka była radosna i pełna chęci do zabawy, po tygodniu odstawiono jej środki przeciwbulowe. Od tego czasu Profesor Malec za każdym razem odwiedzając Blankę, pytał żartobliwie: Co wy tu jeszcze robicie? Powinniście już iść do domu! Jedenastego dnia od operacji szczęśliwi i z uśmiechniętym dzieckiem na rękach opouściliśmy klinikę.

Wszystko to mogło wydarzyć się dzięki Wam. DZIĘKUJEMY!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 486 osób
151 292 zł (100,22%)