Serce Emilki

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 4 931 osób
115 135,30 zł (76,75%)
Zbiórka na cel
Operacja serca w Munster - II etap korekcji wady

Emilia Gojowy

Ruda Śląska, śląskie

Wada serca: d-TGA, VSD, Trv, AtrPA

Rozpoczęcie: 14 Września 2015
Zakończenie: 29 Października 2015

Wróciliśmy z Niemiec. Sytuacja uległa znaczącej zmianie. Profesor Malec po dokładnej analizie serduszka Emilki podczas cewnikowania serca przedstawił nam następującą sytuację:


Emilka może mieć CAŁE serduszko, prawa komora serca oraz zastawka trójdzielna okazała się na tyle duża, żeby mogła spełnia swoją funkcję. Pozostałe wady serduszka, jakimi są przełożenie dużych naczyń, VSD, ASD, oczywiście, trzeba naprawić operacyjnie, ale aby można było to zrobić, Emilka musi ważyć ok. 10 kg. Wtorkową operację Glenna odwołano ze względu na zupełnie inną diagnozę wady i sposób leczenia. Wcześniejsze diagnozy w Polsce mówiły tylko o sercu jednokomorowym.


W końcu los do Emilki się uśmiechnął, jesteśmy bardzo szczęśliwi z tej wiadomości. Operacja Emilki ma się odbyć w pierwszej połowie 2016 roku, będzie bardziej skomplikowana niż operacja Glenna oraz bardziej kosztowna, ale może być już ostateczną operacją, po której Emilka nie musiałaby mieć kolejnych. Ceny operacji na razie nie znamy, czekamy na kwalifikację. 


Fundusze zgromadzone na operację, która miała być wykonana we wtorek 3 listopada 2015 zostały zarezerwowane na poczet operacji, która będzie wykonana w drugiej połowie 2016 roku, oczywiście po odjęciu kosztów za cewnikowanie serca.


Z czystym sercem możemy powiedzieć, że wyjazd do Niemiec w celu leczenia Emilki był nasza najlepszą i najtrafniejszą decyzją w życiu, która także dzięki Wam była możliwa.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 4 931 osób
115 135,30 zł (76,75%)