Zbiórka archiwalna
Możesz wesprzeć aktualną zbiórkę
Postęp aktualnej zbiórki
42 946 zł (100,19%)
Wesprzyj
Pokaż Ukryj

Jaś prosi o serduszko

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 7 903 osoby
217 203,01 zł (103,43%)
Zbiórka na cel
Operacja serca w Munster - I etap korekcji wady

Jaś Dąbrowski, 5 lat

Kraków, małopolskie

Wada serca: zespół prawostronnego izomeryzmu, dextrocardia, zarośnięcie hipoplastycznej tętnicy płucnej, pojedyncza komora, ubytek przegrody przedsionkowo-komorowej

Rozpoczęcie: 19 Czerwca 2015
Zakończenie: 1 Września 2015

28.08.2015 - Jaś jest już na świecie! Operacja była planowana na 3 września. Niestety, nie doszło do operacji - po otwarciu klatki piersiowej anatomia okazała się być inna. Jaś trafił na OIOM, jego stan był niestabilny.

7 września Jaś miał cewnikowanie. Trwało 6 godzin. Po cewnikowaniu rodzice Jasia napisali: "Najważniejszą wiadomością jest, że lekarze znaleźli 2 tętnice. Leżą nie tam, gdzie powinny i nie tak, jak powinny, ale najważniejsze, że są. Lekarze założyli Jasiowi podczas cewnikowania 2 stenty na jedną tętnice (lewą). Prawą zostawili w spokoju (na chwilę). Prawdopodobnie zajmą się nią na dniach."

Po kilku dniach okazało się, że można uniknąć pierwszej operacji - po założeniu stentów Jaś będzie mógł wrócić dopiero za 5-6 miesięcy na drugi etap operacji. Jego wada jest skomplikowana, ale był w dobrych, najlepszych rękach.

"Usłyszałam wczoraj po przywiezieniu go z zabiegu, że jest niesamowicie silny, waleczny.  - napisała mama Jasia. - Z jego wadami, z tym co lekarze u niego zobaczyli, z wynikami, które ma są świetne. Walczy jak może, wierze, że się nie podda. Proszę go o to każdego dnia."

Jaś Dąbrowski

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 7 903 osoby
217 203,01 zł (103,43%)