Mateusz - gasnące serduszko błaga o pomoc!

Zbiórka na cel: Ratująca życie operacja serca w Niemczech - III etap korekcji wady
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 315 osób
35 416,68 zł (100%)

Mateusz Mianowany , 3 lata

Niedrzwica Duża, lubelskie

Wrodzona wada serca: HLHS

Rozpoczęcie: 28 Sierpnia 2017
Zakończenie: 12 Października 2017

Zobacz wszystkie zbiórki

Rezultat zbiórki

Mamy wiadomości o Mateuszku! Dziś rozmawialiśmy z mamą chłopca – Mateuszek po operacji jest zupełnie innym dzieckiem :)

Oto szczegołówa relacja:

20.02.2018 roku Mateusz  został przyjęty do Szpitala Uniwersyteckiego w UKM Munster w Niemczech. Po pierwszym echo serca w Klinice UKM doktor poinformował nas, że Mateusz ma wąskie tętnice płucne. To, czego baliśmy się najbardziej, potwierdziło się… Baliśmy się bardzo, że przez wąskie tętnice profesor Malec nie będzie chciał zoperować serduszka naszego synka - w Polsce wąskie tętnice płucne są dyskwalifikacją do operacji :(

21.02.2018 r. Mateusz przeszedł cewnikowanie serca - miało charakter diagnostyczny, badanie potwierdziło to, że synek ma wąskie tętnice płucne, jednak mimo to Pan Profesor Edward Malec zdecydował się zoperować Serduszko Mateuszka, nie było mowy o niewykonaniu operacji :)

22.02.2018 około godz. 11 odprowadziliśmy naszego Synka na sale operacyjną. Mateusz przeszedł 3. etap leczenia wady serca – operację metodą Fontanna. Operacja trwała około 4 godzin, przebiegła zgodnie z planem. Mateusz wyjechał z sali operacyjnej na własnym oddechu. Jego buzia, paluszki nie miały już sinego koloru- były piękne różowiutkie, a jego saturację na poziomie 98-100%!

Mogliśmy być z Synkiem 24h/dobę, wiedzieliśmy co się dzieje z Mateuszkiem w każdej minucie, opiekowaliśmy się nim pod czujnym okiem specjalistów. Trzymaliśmy za rączkę, kiedy zaczynał płakać, ani chwili nie został sam. W drugiej dobie, z pomocą Fizjoterapeutki, Mateusz siedział, z dnia a dzień był coraz silniejszy. W 4. dobie Mateusz zaczął stawiać swoje pierwsze kroki. Ilość leków zmniejszała się z dnia na dzień. Pobyt w Klinice wydłużył się przez gromadzące się płyny w opłucnych. 15.03.2018 roku, 3 tygodnie po operacji, Mateusz dostał „przepustkę” do hotelu. Następnego dnia stawiliśmy się na oddziale w celu kontrolnego echa serduszka, po badaniu stwierdzono brak płynów oraz dobrą czynność pompową prawej komory. Dostaliśmy wypis, jednak dla bezpieczeństwa zostaliśmy jeszcze na weekend w hotelu. W poniedziałek, po kontroli,  pełni szczęścia wracaliśmy do domu.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że małe serduszko naszego synka może nadal bić! To dzięki Wam nasz skarb nadal jest z nami, a jego uśmiech nadaje barw naszemu życiu każdego dnia <3

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 315 osób
35 416,68 zł (100%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość