Połowa serca Zuzi na całe życie - II etap

Zuzia Kozioł
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 769 osób
73 864,36 zł (100,13%)
Zbiórka na cel
Operacja serca w Munster - II etap korekcji wady

Zuzia Kozioł

Kraków, małopolskie

HLHS - zespół niedorozwoju lewego serca

Rozpoczęcie: 16 Marca 2015
Zakończenie: 19 Czerwca 2015

12 maja 2015 roku Zuzia została przyjęta na Oddział Kardiologii UKM, gdzie przeszła cewnikowanie serca z balonikowaniem aorty. Zabieg był bardzo potrzebny i przebiegł zgodnie z planem.

Każdemu z Was z całego serca DZIĘKUJEMY.

Dzięki Wam Zuzia mogła kontynuować leczenie w Klinice Uniwersyteckiej w Munster pod opieką najlepszego zespołu kardiochirurgów pod kierunkiem Prof. Malca. W czwartek 9 lipca 2015 roku Zuzia przeszła II etap korekcji wady - operację Glenna z jednoczesną plastyką zastawki trójdzielnej. Zabieg był rozległy, ale zakończył się sukcesem i był wykonany zgodnie z planem. Zuzia po operacji czuła się dobrze i była pełna energii.  Okazało się jednak, że rytm serduszka Zuzi nie był taki, jakiego życzyliby sobie lekarze. Zuzia wymagała obserwacji, gdyż wprowadzane były leki, których zadaniem jest go uregulować, aby serce Zuzi biło miarowo.

Po tygodniu od operacji Zuzia została przewieziona z IT na oddział kardiologiczny, a 25 lipca 2015 opuściła Klinikę i wróciła do Polski. Tym samy drugi etap korekty serduszka Zuzi został zakończony drugim zwycięstwem! Przed Zuzią jednak jeszcze jeden etap korekty wady za około 2 lata.

Wdzięczni rodzice

___________

4 listopada 2016 r. stan zdrowia Zuzi uległ nagłemu pogorszeniu, dziewczynka trafiła do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, gdzie została przyjęta na Oddział Intensywnej Terapii. Funkcja pojedynczej komory serca Zuzi uległa pogorszeniu, komora nie kurczyła się tak, jak powinna. To była ostatnia bitwa Zuzi. 

Otrzymaliśmy wiadomość najgorszą z możliwych. Po długiej i ciężkiej walce, serduszko Zuzi zatrzymało się 22 lutego 2017. Od urodzenia Zuzia dzielnie walczyła o to, by przeżyć, a lekarze robili wszystko, by połówka jej serduszka wystarczyła na resztę jej życia.

Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 769 osób
73 864,36 zł (100,13%)