Serce Maksa III - Ostatnia Operacja

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 565 osób
30 001,10 zł (100%)

Maksymilian Grzegorczyk

Ełk, warmińsko-mazurskie

Rozpoczęcie: 9 Sierpnia 2010
Zakończenie: 14 Listopada 2011

Prawie rok temu Maksio przyszedł na świat. Mogłoby się wydawać, że 12 miesięcy to krótki odcinek czasu, ale w życiu tego maluszka działo się naprawdę dużo.Od razu po narodzinach przeszedł pierwszą operację serduszka - będąc jeszcze w brzuchu mamy, miał zdiagnozowaną wadę HLHS. Operacja to nie tylko ogromny stres dla rodziców, którzy nie odchodzili od łóżka pierworodnego ani na krok, ale też ogromne nakłady finansowe. Uzbierali wtedy ponad 100 000 złotych. A jednocześnie wiedzieli, że to tylko 1/3 drogi po zdrowie Maksa...

Druga operacja odbyła się w maju 2011, gdy Maks miał pół roku. Kosztowała o połowę mniej pieniędzy, jednak nerwów aż nadto. Kilka tygodni przed operacją brakowało jeszcze 14 000 złotych. Miejsce i termin były wyznaczone, trzeba było tylko dopiąć budżet. Dzięki wielu dobrym sercom, udało się rzutem na taśmę zebrać brakującą kwotę.
 


Trzeci raz lekarze zajrzeli do serduszka Maksa 19 września 2012r. Na szczęście była to już ostatnia, trzecia operacja, po której jedynym śladem jest blizna, a pamiątką zbiórki na Siepomaga. Kilka godzin po operacji Maks został odłączony od respiratora. Kilka dni po operacji zupełnie nie pamiętał o zabiegu i psocił, jak wszystkie łobuziaki w tym wieku. Ten słodki maluszek dzielnie zniósł wszystkie "sercowe problemy".

Dziękujemy za wsparcie tego małego serduszka!

 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 565 osób
30 001,10 zł (100%)