Czytasz archiwalną wersję tej zbiórki
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do najnowszej zbiórki
Pokaż Ukryj

Umiera, odkąd przyszedł na świat. Błagam, pomóżcie mi go ocalić!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 1 553 osoby
29 219 zł (101,89%)
Zbiórka na cel
Pilna operacja serca w Niemczech

Tomasz Świtek, 5 lat

Motycz, lubelskie

Wrodzona wada serca: zarośnięcie zastawki pnia płucnego, skrajne zwężenie tętnic płucnych

Rozpoczęcie: 29 Sierpnia 2017
Zakończenie: 4 Września 2017

Dzięki pomocy i hojności wielu ludzi mogliśmy pojechać do Kliniki w Munster do Pana Profesora Malca, który podjął się naprawy serca naszego synka.

Z powodu pogarszającego się stanu zdrowia Tomka, termin operacji otrzymaliśmy bardzo szybko. Z powodu dużej niewydolności krążenia organizm Tomka był bardzo słaby, przy wysiłku saturacje spadały nawet do 60%, synek łapał często infekcje górnych dróg oddechowych i w dniu planowanego wyjazdu był także chory. Z tego właśnie powodu termin operacji przełożony został na 17 listopada.    

12 listopada wyruszyliśmy do Niemiec, 14 listopada Tomek został przyjęty na Oddział Kardiologii Uniwersyteckiej Kliniki w Munster. To, co od razu rzuciło się w oczy, to to jak bardzo wszyscy byli mili, uśmiechnięci i robili wszystko aby Tomek nie stresował się, nie płakał. W dniu przyjęcia cały czas towarzyszyła nam Pani Mila, która pomagała nam również jako tłumacz. Dzięki niej wszystko było dla nas jasne. W dniu przyjęcia Tomek miał robione echo, rtg, badania krwi i zakładane dojście a my mieliśmy spotkanie z anestezjologiem. Następnego dnia odbyło się cewnikowanie serca. Ku mojemu zdziwieniu zostało przeprowadzone bez konieczności intubacji. Wszystko przebiegło dobrze i bez powikłań.

16 listopada o 8.00 rano przekazałam Tomka w najlepsze, bo w to mocno wierzyłam, ręce. O godzinie 13 zadzwonił telefon. Usłyszałam, że wszystko udało się zgodnie z planem lekarzy i że mogę zobaczyć się ze swoim synkiem. Tomcio był już rozintubowany i smacznie sobie spał.

Dzięki Wam, dostaliśmy szansę na zdrowe serduszko, dzięki Wam o jest dzisiaj ze mną.

Dziękuję 

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 1 553 osoby
29 219 zł (101,89%)