Dla sióstr Łodziak z okazji moich urodzin :)

Artek
organizator skarbonki

Witajcie, 19 kwietnia obchodzę swoje 43 urodziny...

Duży chłopiec już ze mnie :)

Z tej właśnie okazji organizuję zbiórkę charytatywną na wyremontowanie mieszkania Siostrom Łodziak (to prawie słodziak ;) a z nich prawdziwe, dzielne słodziaki!)

Troszkę więcej o siostrach:

Dorota po śmierci rodziców zajmuje się Asią, która ma teraz 29 lat i  Ulą 31 lat.  Obie są niepełnosprawne intelektualnie, mają epilepsję lekooporną oraz kilka pobocznych schorzeń. Dorota nie pracuje - opiekuje się siostrami. Dziewczyny mają renty, które idą na leki i rachunki. Mają też traumatyczne doświadczenia z pobytu w ośrodku... Teraz znów są razem ale największym ich problemem jest jakiś dach nad głową.  Pojawiła się szansa na mieszkanie komunalne do kapitalnego remontu jednak warunkiem jest właśnie wykonanie tego remontu w określonym czasie, a o samodzielnym wyremontowaniu mieszkania dziewczyny mogą tylko marzyć! Bez Waszej pomocy nie damy rady. Jest sponsor na założenie ogrzewania (jupi!) i wstawienie okien. Aby ruszyć z remontem, na start potrzeba przynajmniej pieniędzy na położenie i podpięcie instalacji elektrycznej, ponieważ musi być robiona razem z gazową. Czyli gdy zbierzemy 10.000 zł, można ruszać z remontem, a jednocześnie nadal dwoić się i troić, żeby zebrać resztę do końca czerwca 2016.

Dlaczego mamy im pomóc? Można by spytać: a dlaczego nie? Rzadko spotyka się tak zwykłych-niezwykłych ludzi. A one są trzy takie zwykłe-niezwykłe. Doświadczone przez chorobę, jednak jest coś, co trzyma je razem - siostrzana miłość. Nikt nie musi mówić Dorocie, że tak trzeba, że ją podziwia. Ona nie ukrywa, że jest ciężko, że czasem chce jej się wyć, że chciałaby, aby było inaczej. A jednocześnie kocha siostry najbardziej na świecie i nie wyobraża sobie, że mogłaby je oddać. Nawet gdy Ulka jest obrażona, że Dorota nie czyta jej bajek, albo upiera się, że jest dziś traktorem, bogiem, krową, kotem czy Koziołkiem Matołkiem. Albo kiedy Aśka nie daje się przekonać, że choinka nie może stać cały rok. Albo gdy mówią, że naskarżą na Dorotę mamie, chociaż przed chwilą były na jej grobie...

Więcej informacji znajdziecie tutaj:

https://www.siepomaga.pl/siostrylodziak

Halo, ludzie! Jest sprawa. Wyremontujemy im ten dom? Trzeba tylko zakasać rękawy dobroci i do dzieła! To naprawdę może się udać! Niech siostry Łodziak mają wreszcie swój kąt, swoją bezpieczną przystań.

Ośmielam się Was prosić o wsparcie tej akcji.

A w kwietniu zrobimy sobie mega imprezę i będziemy się cieszyć, że się dziewczynom udało! No i świętować mój dojrzały wiek ;)

Także bardzo Was proszę, w ramach małego upominku dla mnie wpłaćcie kilka złotych na potrzeby tych słodziaków. Bardzo wierzę, że im się uda!

Pozdrowienia :)

Wsparli

8,72 zł

ahj

7,31 zł

ahj

9 zł

ahj

30 zł

G.

30 zł

Frugolek

20 zł

ahj

To będą na pewno słodkie urodziny, tym bardziej że moje przypadają dzień wcześniej :)))
Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
52%
105,03 zł Wsparło 6 osób CEL: 200 ZŁ