Skarbonka Szpitala

26 marca 2022 w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku reprezentant Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku stoczy walkę bokserską wspierając wspólny cel charytatywny. Będzie nam bardzo miło, jeżeli wesprzesz naszego zawodnika Jarka, Nasz Szpital i będziesz z nami tego wieczoru.

Pieniądze zebrane podczas zbiórki oraz licytacji przeprowadzonych na gali zostaną przeznaczone na specjalistyczny sprzęt do tlenoterapii przeznaczony dla naszych małych pacjentów tj.:

- Respitaror (koszt to ok. 22 tys. zł/szt) - aparat do nieinwazyjnej jak i inwazyjnej wentylacji, służy do codziennego użytku, zapewnia większą swobodę i pewność opieki. Respirator może być stosowany zarówno w warunkach terapii domowej i szpitalnej. Skorzystają z niego nie tylko pacjenci w sytuacji nagłego zagrożenia życia w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, ale także pacjenci Zespółu Długoterminowej Opieki Domowej Dzieci Wentylowanych Mechanicznie. Potrzebne respiratory posiadają lekką konstrukcję, która pozwala pacjentom wyjść poza granice swojego domu, zapewniając bezpieczeństwo zdrowotne i umożliwiając małoletnim pacjentom funkcjonowanie wraz z rówieśnikami. Respirator przenośny jest także obowiązkowym sprzętem w czasie walki z pandemią COVID-19!

- Pulsoksymetr przyłóżkowy (koszt to ok 4 tys. zł/szt) - urządzenie służące do ciągłego i nieinwazyjnego pomiaru wysycenia krwi tlenem [saturacja - SpO2] oraz pulsu. Dzięki wysokiej jakości sprzętu personel medyczny jest w stanie wcześnie wykryć powikłania oddechowe i interweniować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Pobyt dziecka w szpitalu to sytuacja wyjątkowo trudna – zarówno dla dziecka jak też jego rodziców. Zwykle emocji związanych z pobytem w szpitalu jest bardzo wiele, to mieszane odczucia, ale lęk wcale nie musi dominować. Bardzo istotny okazuje się przebieg choroby, sposób, w jaki się ją leczy, a także poczucie że dziecko znajduje się w dobrych rękach. Aby zminimalizować stres związany z badaniami i diagnostyką, jako Szpital chcemy zapewnić odpowiedni sprzęt pediatryczny, dostosowany do wieku dzieci.

Pamiętajmy! Diagnostyka małych dzieci jest nie lada wyzwaniem, jednak posiadając odpowiedni sprzęt możemy razem sprawić, że dziecko wraz z rodzicem będzie czuło się bezpiecznie w szpitalu.

Zachęcamy do wspólnej zabawy! Ze sportowym pozdrowieniem, dziękujemy serdecznie!

Darowizny z tej skarbonki trafiają na fundację
Fundacja Siepomaga
Darowizny z tej skarbonki trafiają bezpośrednio na fundację
Fundacja Siepomaga

Wsparli

20 zł

Monika i Maja

Dziękujemy za super opiekę!
20 zł

Wpłata anonimowa

100 zł

Kazek

50 zł

Ania i Zosia

Dziękujemy za opiekę
135 zł

Wpłata anonimowa

X zł

Wpłata anonimowa

Pokaż więcej

15%
790 zł Wsparło 18 osób CEL: 5 000 ZŁ
Wesprzyj