Na spotkanie z delfinami

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 21 osób
2 536 zł (101,44%)

Magdalena Mandys

Wrocław, dolnośląskie

Rozpoczęcie: 15 Marca 2012
Zakończenie: 1 Lutego 2013

Madzia pierwszy raz spotkała się z Delfinami na Ukrainie, w Chmielniku 15 sierpnia. Były łzy, chwile zdziwienia. Był krzyk i bunt. Ale były też chwile ciszy i zabawy, zaciekawienia gdy Delfin-Dżon chciał się bawić, przytulać. Każdy dzień terapii był inny - bo inne emocje towarzyszyły Madzi. Delfiny to niesamowite, mądre zwierzęta. Każde dziecko traktowały indywidualnie, z dużą ostrożnością, sympatią. Pozwalały się głaskać i drapać.

Terapia polegała na parominutowej zabawie z Delfinem i 15 minutowym sonarowaniu, czyli wysyłaniu przez niego ultradźwięków w uszkodzone komórki mózgu. Po terapii Madzia miała masaż relaksacyjny i zajęcia z psychologiem. Czas wolny spędzaliśmy na spacerach. Jedenastodniowy turnus minął tak szybko. W miarę możliwości powtórzymy go w przyszłym roku.

Z zalecenia ukraińskiego neurologa Madzia nie miała przez tydzień rehabilitacji. Efekty delfinoterapii mają być widoczne za miesiąc, dwa. Powinna się wyciszyć. Terapia ma zmniejszyć napięcie mięśni. Już teraz Madzia częściej wydaje dźwięki.

Magdalena Mandys

Śmiało mogę powiedzieć, że "kłóci się" ze mną. Gdy powiem coś, co jej się nie podoba, głośno protestuje, artykułując pojedyncze głoski. Terapeuci informują Nas, że polepszyła się koncentracja Madzi. Nie ma cudownego środka, który przywracałaby zdrowie i sprawność. Ale są terapie wspomagające, poprawiające jakość życia. Zrobimy wszystko by Madzia mogła z nich korzystać. Także dzięki Wam. Raz jeszcze, serdecznie dziękujemy każdemu z Pomagaczy, który  włączył się w akcję zbierania pieniędzy na wyjazd Madzi na Delfinoterapię.

Dziękujemy

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 21 osób
2 536 zł (101,44%)