Stowarzyszenie Per Artem Vitae

Stowarzyszenie Per Artem Vitae

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Łódź, łódzkie

Jesteśmy Stowarzyszeniem Per Artem Vitae z siedzibą w Łodzi a właściwie jego częścią ,która zajmuje się pomocą socjalna dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Swoją działalnością obejmujemy jak na razie jeszcze Wrocław,Warszawę i kilka innych miast.

Jako niepełnosprawni sami niejednokrotnie staliśmy przed problemem znalezienia pracy niekoniecznie w sektorze porządkowym albo ochrony mienia.Niestety dla wielu pracodawców pracownik niepełnosprawny nadal kojarzymy się bardziej z problemem niż potencjałem.Dlatego postanowiliśmy coś w tym temacie zrobić.

Staramy się znajdować i przekonywać pracodawców aby spróbowali otworzyć się na pracowników niepełnosprawnych.W zamian dajemy im szkolenia kadry zarządzającej i pomoc w kontaktach z PFRON.Naszym marzeniem jest stworzenie w naszym Stowarzyszeniu miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych, którzy będą pracowali na rzecz innych niepełnosprawnych.

Nikt nie zrozumie lepiej potrzeb niepełnosprawnych jak inny niepełnosprawny.

Jesteśmy jednostką pozarządową i utrzymujemy si,ę sami.

Pracujemy na własnym,prywatnym sprzęcie i w naszym prywatnym czasie.

Potrzebujemy pomocy aby móc dalej prowadzić i rozwijać naszą działalność.

Jednym z pierwszych naszych planów jest wynajęcie lokalu,który stanie się naszym,docelowym miejscem pracy.Już taki znaleźliśmy ale możemy wynająć go na minimum 3 lata.Chcemy zatrzymać również przy nas specjalistów (psycholog,prawnik,..),którzy nas wspierają.

Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc,wsparcie naszej pracy.


Za każdy przejaw dobrej woli będziemy wdzięczni