Daniel musi dokończyć studia, aby mógł rozpocząć pracę w szkole!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 59 osób
2 330 zł (121,16%)
Zbiórka na cel
Ukończenie studiów przez Daniela, aby mógł nauczać dzieci w szkole w Ghanie

Daniel Bamon Kayaba , 26 lat

Warszawa, mazowieckie

Ubóstwo

Rozpoczęcie: 21 Lutego 2020
Zakończenie: 27 Marca 2020

Jako Fundacja Dzieci Afryki znamy historię Daniela bardzo dobrze.  Dzięki własnej wytężonej pracy w czerwcu 2018 r. ukończył wyższe studia informatyczne z tytułem licencjackim. Pomimo uzyskanego wykształcenia nie jest jednak w stanie zdobyć pracy. Chcemy mu pomóc!

Umiejętności, ambicja i zapał Daniela zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie w szkole podstawowej w Zamashegu, w której zaliczał obowiązkową podyplomową "służbę publiczną". Kadra kierownicza szkoły chce zatrudnić go na stałe. By stało się to możliwe, konieczne jest ukończenie przez Daniela studiów pedagogicznych i zdobycie certyfikatu nauczyciela. Pomóżmy Danielowi stanąć wreszcie na własnych nogach, wyjść z bezrobocia (w Afryce oznaczającego niewyobrażalną wręcz nędzę) i zrealizować marzenia.

Daniel Bamon Kayaba

Daniel uzyskał licencjat z informatyki i certyfikat HND (Higher National Diploma). Szczęśliwy i głęboko wzruszony, dziękując za udzieloną pomoc (program "Bilet do Świata" w latach 2017-18) pokazał go przedstawicielom Fundacji Dzieci Afryki odwiedzającym w zeszłym roku Ghanę. Wcześniej, po zakończeniu nauki, skierowany został do obowiązkowej rocznej pracy publicznej. Czasowe zatrudnienie znalazł w szkole podstawowej w Zamashegu. Kierownictwo placówki poinformowało Daniela, że bardzo chętnie zatrudniłoby go na stałe, nie miało bowiem nigdy dotąd nauczyciela z wykształceniem informatycznym, a dla uczących się w niej dzieci byłaby to wielka, trudna do oszacowania, procentującą w przyszłości korzyść. Niestety, nie jest to możliwe bez zdobycia przez chłopaka certyfikatu edukacyjnego (odpowiednika licencjatu z pedagogiki). Daniel poinformował fundację o chęci kontynuowania nauki i poszerzenia swoich kompetencji.

Daniel Bamon Kayaba

Zdaje sobie sprawę, że wobec bardzo wysokiego poziomu bezrobocia w Ghanie, szanse na zdobycia pracy, bez dodatkowych studiów, ma prawie żadne. Daniel rozpoczął już, trwającą trzy lata, naukę na Valley View University. Zaliczył półtora semestru (wrześniowy i grudniowy). Na kolejne - kwietniowy i wrześniowy (2020) - nie ma niestety pieniędzy. Bez zatrudnienia, żeby przeżyć, mieć co do ust włożyć zmuszony był wrócić do pracy na roli, z którą jego stary i schorowany ojciec już sobie sam nie radzi - nie na tyle, by choć w niewielkim stopniu pomóc Danielowi.

Apelujemy więc do Waszych serc o wsparcie tego uzdolnionego i niezwykle zdeterminowanego chłopaka w jego staraniach o poprawienie swojej - jakże trudnej - sytuacji. Pamiętajmy też, że pomagając Danielowi, dajemy szansę na lepszą edukację dzieciom, które będzie uczył. Zbiórka na opłacenie licencjackich studiów edukacyjnych Daniela jest akcją jednorazową. Fundacja Dzieci Afryki włączy studenta w program stypendialny w ramach programu „Bilet do Świata”, zapewniając dofinansowane kolejnych semestrów studiów.

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 59 osób
2 330 zł (121,16%)