Studnia dla Afryki

Anna Jackowska
organizator skarbonki

Kochani darczyńcy!

 Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszej akcji "Studnia dla Afryki". Dostęp do bieżącej wody, to dla nas takie oczywiste. Na co dzień nie zastanawiamy się czy woda popłynie z naszych kranów. Zwłaszcza teraz w dobie pandemii COVID-19 na świecie, zwracamy szczególną uwagę na częste mycie i higienę rąk. Woda warunkuje utrzymanie naszego zdrowia jak i przygotowanie posiłków. Problem zauważamy gdy dojdzie do awarii sieci wodociągowej. Wtedy brak wody urasta w naszych oczach do ogromnego problemu w naszym życiu. 

 W większości krajów Afryki ludzie z tym problemem borykają się codziennie. Zmuszeni są przebywać nawet kilkadziesiąt kilometrów dziennie, aby zdobyć czystą wodę ze studni. Brak jej powoduje przedwczesną śmierć dzieci do 5 r. ż. Dzieci spożywają zabrudzoną wodę bakteriami i pasożytami, które są przyczyną wielu chorób układu pokarmowego i często są przyczyną zgonów. 

 Co roku na świecie z powodu braku czystej wody ginie 2,2 milionów ludzi na świecie. Teraz widzimy jaka to wielka skala problemu, z którą ludzie zamieszkujący ten kontynent zmagają się na co dzień.

 Koszt najtańszej studni kopanej z pompą ręczną szacowany jest na około 30.000,00 PLN. Poprzez polskich misjonarzy, którzy obecni są na miejscu i współpracują z Fundacją Dzieci Afryki, mamy wspólnie możliwość ufundowania choćby jednej takiej studni dla wioski w Afryce.

 Wszyscy dobrze wiemy, że woda to źródło życia. Dajmy radość tym najbardziej potrzebującym, którzy sami sobie z tym problemem nie poradzą.

Anna Jackowska

Wsparli

50 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

30 zł

Anonimowa Pomagaczka

22 zł

Anonimowy Pomagacz

28 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do:
10%
3 060 zł Wsparły 122 osoby CEL: 30 000 ZŁ