Pomoc przy budowie studnii

Magdalena Sęczkowska ❤
organizator skarbonki

Część z Was zapewne poznała tę wyjątkową grupę etniczną. Ich dumna postawa, smukłe, pięknie wyrzeźbione sylwetki, barwne stroje i misternie wykonana biżuteria przyciągają uwagę turystów, lecz poza turystycznymi szlakami ich codzienne życie w buszu jest niezwykle trudne. 

Dla Masajów nie jest to jednak problemem. Taki tryb życia wiodą od zawsze, nie szukają zmian, a życie w pogoni za materializmem jest im obce. Jest jednak jedna rzecz, która spędza im sen z powiek i jest ich wielkim pragnieniem. Tym pragnieniem jest dostęp do czystej, zdatnej do picia wody, która jest przecież podstawowym prawem człowieka. Nie chcemy siedzieć z założonymi rękami i patrzeć jak ogromne żniwo zbierają choroby wywołane brakiem dostępu do pitnej wody. Dlatego też, gdy w listopadzie 2020 ks. Marek Gizicki - polski misjonarz, pełniący swą posługę w Tanzanii od 20 lat - zwrócił się do fundacji o pomoc w wywierceniu studni, nie wahaliśmy się ani chwili z podjęciem decyzji o konieczności pomocy.

Magdalena Sęczkowska ❤

Na podstawie badań geofizycznych udało się już wytyczyć miejsce odwiertu. Mieliśmy i nadal mamy świadomość jak ważnym problemem jest brak dostępu do pitnej wody. Wiemy jak bardzo ta pomoc jest potrzebna, ale sami nie damy rady i potrzebujemy waszego wsparcia i zaangażowania. Głęboko wierzymy, że przyłączycie się do nas i nie pozostaniecie obojętni. 

Magdalena Sęczkowska ❤

Czy wiecie, że średnie, dzienne zużycie wody na jednego mieszkańca Afryki wynosi zaledwie 5 litrów dziennie? To jedna dziesiąta średniego zużycia wody, którą wykorzystujemy do spłukiwania toalet każdego dnia. Statystyki są alarmujące! Brak dostępu do wody zabija rocznie więcej dzieci niż AIDS, malaria i odra. Każdego dnia 700 dzieci poniżej 5. roku życia umiera z powodu biegunki i innych chorób wywołanych zanieczyszczoną wodą oraz brakiem odpowiednich warunków higienicznych. 

Projekt budowy studni w wiosce Loltopez we wschodniej Afryce, z system solarnym zasilającym pompę, to koszt blisko 9 tys. euro. Jedną trzecią potrzebnych funduszy już mamy, ale potrzebujemy jeszcze zebrać blisko 30 tys złotych, aby rozpocząć inwestycję. Masajowie potrzebują pomocy i bardzo na nas liczą. Przyłącz się do naszej zbiórki - to wiele zmienia, również dzięki Tobie dwa tysiące osób będzie mogło godniej żyć!

Wsparli

10 zł

Anonimowy Pomagacz

3,89 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

7 zł

Mikołaj

Powodzenia :D
10 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
Magdalena Sęczkowska ❤
Społeczność masajska, żyjąca w wiosce Loltopez we wschodniej Afryce.
Pomóżmy Masajom wybudować studnię w Tanzanii!
2%
642,39 zł Wsparło 31 osób CEL: 27 000 ZŁ
Wesprzyj