Fundacja Świat Dzieciom

Fundacja Świat Dzieciom

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Kraków, małopolskie

Wspieramy działania i projekty stwarzające bezpieczny i przychylny dzieciom świat, pełen dobrej zabawy i mądrej nauki. Dobre dzieciństwo jest kluczem do osiągnięcia satysfakcji i samozadowolenia w dorosłym życiu. Stwarzając naszym dzieciom prawidłowe warunki rozwoju i dorastania, dajemy im szansę na szczęśliwą przyszłość.


Tworzymy i wdrażamy programy edukacyjne na poziomie krajowym i międzynarodowym, kształcimy dorosłych i dzieci. Wykorzystujemy nauczanie udzielania Pierwszej Pomocy jako jedno z narzędzi do zmiany postaw społecznych (uczymy także osoby niepełnosprawne). Prowadzimy zajęcia z zakresu: komunikacji, negocjacji, mediacji i inne.


Naszą głównym działaniem jest program Serce na Start​, realizowany od września 2005 roku. Jest to bezpłatny program edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku od pięciu do piętnastu lat, uczący podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia oraz dla ich nauczycieli i pedagogów. Do tej pory objęliśmy jego działaniem ponad 200 000 dzieci, które dzięki nam potrafią ratować ludzkie życie.


Realizujemy także program Polska Dzieciom - publikację serii przewodników, które edukując poprzez rozrywkę i zabawę przybliżają w przystępny sposób dzieciom i ich rodzicom historię ciekawych zakątków naszego kraju.