Fundacja św. Jana Jerozolimskiego

Fundacja św. Jana Jerozolimskiego

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Dzieciństwo to nie dla każdego czas beztroski. Bieda, głód, upokorzenie, przemoc, odrzucenie- to często jedyne wspomnienia domu rodzinnego naszych podopiecznych.

Właśnie dla nich stworzyliśmy program „Opiekuńcze Skrzydła“- by chronić, stwarzać warunki do rozwoju i pomagać odzyskać wiarę w marzenia.

 

Prowadzimy cztery dzienne domy dla dzieci i młodzieży z ubogich i patologicznych rodzin: Dom Małego Stasia, Dom Św. Mikołaja, Dom Pawła i Dom Piotra. Ciepła, rodzinna atmosfera przywraca im poczucie bezpieczeństwa, ufność, pewność siebie.

Maluchy mają możliwość uczestniczenia w zabawach, grach oraz zajęciach artystycznych i terapeutycznych, przez co kształtują swoje umiejętności społeczne i nadrabiają zaległości w rozwoju edukacyjnym, emocjonalnym oraz duchowym.

Młodzież natomiast chcemy nauczyć różnych form spędzania wolnego czasu, tak by mogła odkrywać swoje pasje i zainteresowania, poznawać świat. Dla nich orgaznizujemy liczne rajdy, biwaki, wyprawy wspinaczkowe, kajakowe i rowerowe, spotkania z filmem, jak również zajęcia edukacyjne i dogoterapeutyczne z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.

Wspieramy także osoby niepełnosprawne i niewidome, dając im szansą rozwoju oraz aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym. Organizowana corocznie przez naszą Fundację pielgrzymka do Groty Massabielle w Lourdes we Francji, gdzie ukazywała się Matka Boska, jest dla naszych podopiecznych nie tylko niesamowitym przeżyciem duchowym i religijnym. Dla wielu to bardzo często jedyna szansa, by choć na chwilę wyrwać się z czterch ścian własnego domu.

 

 

Pomogli

Ładuję...