By w przyszłości usłyszeć głos córki!

Sylwia Kardasz

By w przyszłości usłyszeć głos córki!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0133207
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Operacja, zakup aparatu słuchowego, leczenie i rehabilitacja

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja KAWAŁEK NIEBA
Sylwia Kardasz, 37 lat
Kosakowo, pomorskie
Otoskleroza - niedosłuch mieszany prawostronny i niedosłuch przewodzeniowy lewostronny
Rozpoczęcie: 28 Maja 2021
Zakończenie: 7 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Szum, pisk, szmer - to słyszę najczęściej. Właściwie nie ma minuty, w której czułabym się swobodnie. Choroba przyszła niespodziewanie, nie pytając o pozwolenie. Dopiero co zaczęłam układać sobie życie… Świeżo upieczona żona, dziecko w drodze. I początek najgorszego rozdziału.

Od roku zmagam się z otosklerozą, niedosłuchem mieszanym prawostronnym i niedosłuchem przewodzeniowym lewostronnym. Choroba niszczy mój słuch, a szumy i piski, które powoduje, są nie do wytrzymania. Na tę chorobę zapada mniej więcej jedna na 250 osób, więc… Dlaczego ja? Przyczyny otosklerozy nie są znane. Może to być czynnik genetyczny, płeć, bo kobiety chorują częściej… U mnie pojawiła się w trakcie ciąży, zamieniając, ten wyczekany i upragniony czas, w ogromny stres.

Czy wyobrażasz sobie życie 24 godziny na dobę z głośnym szumem i piskiem? Ja od ponad roku nie przespałam ani jednej nocy. Permanentne niewysypianie się wpływa fatalnie na moją psychikę. Mam po prostu dość!

Sylwia Kardasz

Jestem młodą mamą i chciałabym dalej słyszeć, co mówi do mnie moja córeczka. Chciałabym być dla niej oparciem, uczestniczyć w jej życiu w tych dobrych i złych chwilach. Słyszeć opowieści ze szkoły, czuć, że zwraca się do mnie z każdym problemem. Bardzo się boję, że w przyszłości będę nie taką mamą, jak sobie wymarzyłam. 

Potrzebuję operacji, dzięki której lekarze zamontują mi specjalną protezę, co pozwoli w dużym stopniu poprawić mój słuch i zatrzymać postępującą chorobę. Terminy na NFZ to lata czekania. Czas, którego po prostu nie mam. Lekarz poinformował mnie, że operacja musi odbyć się natychmiast - inaczej po prostu stracę słuch. Potrzebuje również aparat słuchowy, który jest bardzo kosztowny oraz przejść terapię, żeby pozbyć się szumu i pisku. 

Nadzieja na lepsze jutro daje mi siłę, by działać i walczyć. Największą motywacją jest moja rodzina, którą bardzo kocham. Każda Twoja najmniejsza pomoc jest dla mnie bardzo ważna. Tak bardzo chcę wrócić do normalności. Cisza mnie przeraża… Proszę, nie bądź obojętny!

Sylwia 

Sylwia Kardasz

→ nadmorski24.pl Mieszkanka Kosakowa może przestać słyszeć. Pomóż jej walczyć o zdrowie

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0133207
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki