Szpital Ginekologiczno - Położniczy w Wałbrzychu

Typ Szpital

Lokalizacja Wałbrzych, dolnośląskie

Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. E. Biernackiego w Wałbrzychu jest szpitalem o najwyższym stopniu referencyjności i zapewnia kompleksową opiekę kobietom, w tym kobietom w ciąży.  Szpital posiada 155 łóżek, w tym 26 łóżek w Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka. Jest to jedyny Szpital o tym profilu w Wałbrzychu i świadczy usługi stacjonarne w dziedzinie:

· ginekologii, położnictwa, patologii ciąży,

· neonatologii,

· patologii noworodka i intensywnej terapii neonatologicznej

oraz całodobowej pomocy doraźnej w zakresie ginekologii i położnictwa dla regionu wałbrzyskiego.

Rocznie w Szpitalu na świat przychodzi ponad 2000 dzieci. W Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka leczonych jest około 800 noworodków rocznie, w tym dzieci z małą < 1500 g  i ekstremalnie małą masą ciała, także te ważące 600 czy 700 g.

Szpital wdrożył system zarządzania jakością ISO: 9001, posiada również Certyfikat Akredytacyjny wydany przez centrum Monitorowania Jakości, jako potwierdzenie spełnienia, wyznaczanych przez Ministerstwo Zdrowia - standardów jakościowych szpitali. Szkoła Rodzenia działająca na terenie Szpitala posiada certyfikat: „Wyróżniającej się szkoły rodzenia na Dolnym Śląsku” wydany przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki.  

Realizując naszą misję stawiamy na wysoką jakość świadczonych usług, respektowanie praw pacjenta, systematyczne uzupełnianie wysokospecjalistycznego sprzętu medycznego najnowszej generacji oraz poprawianie warunków pobytu, komfortu i bezpieczeństwa naszych pacjentów.

Obecnie w obliczu pandemii i ogromnej mobilizacji również i naszego personelu medycznego dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym pacjentkom jak najlepszą opiekę dlatego zwracamy się do Państwa o wsparcie finansowe naszych działań. Darowizna zostanie przeznaczona na zakup środków ochrony osobistej oraz sprzętu medycznego. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc -  każdy, najmniejszy gest wsparcia jest na wagę złota.

Pomogli

Ładuję...