Nie możemy dłużej czekać! Uratujmy serce Tadzia!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
6 dni do końca
Wsparło 3 921 osób
282 976 zł (23,2%)
Brakuje jeszcze 936 733 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Nierefundowana operacja kardiologiczna w Boston Children's Hospital

Tadzio Kruczek, 18 miesięcy

Wrocław, dolnośląskie

Wada serca: złożona wada serca ze skorygowanym przełożeniem dużych naczyń z atrezją zastawki tętnicy płucnej oraz ubytkiem w przegrodzie międzykomorowej + anomalia Ebsteina

Rozpoczęcie: 4 Grudnia 2020
Zakończenie: 4 Marca 2021

Poprzednie zbiórki

467 083,78 zł (108,72%)
Nierefundowana operacja kardiologiczna w Boston Children's Hospital

7 082

27.07.2020 - 01.10.2020

Nierefundowana operacja kardiologiczna w Boston Children's Hospital

7 082

467 083,78 zł

27.07.2020 - 01.10.2020

Jego serce to tykająca bomba, nie wiemy, kiedy osłabnie. Przeszedł już trzy operacje, ratunkiem jest czwarta w USA. Lekarze w Polsce zrobili już wszystko, co mogli. Koszt leczenia naszego synka to ponad 1 mln zł.

Tadzio ma półtorej roku. Urodził się z niezwykle rzadką złożoną wadą serca - skorygowanym przełożeniem wielkich naczyń wraz z atrezją zastawki płucnej oraz dużym ubytkiem w przegrodzie międzykomorowej. Oznacza to, że serce Tadzia jest odwrotnie zbudowane, komory serca są nieprawidłowo połączone z dużymi naczyniami z niego wychodzącymi. Zarośnięta była droga dopływu krwi do płuc, a w przegrodzie międzykomorowej wielka dziura. Dodatkowo zdiagnozowano również przeciekającą i nieprawidłowo zbudowaną zastawkę trójdzielną.

Ratunkiem dla Tadzia okazał się leczenie w Boston Children's Hospital, gdzie dzięki Wam i szybko przeprowadzonej zbiórce pieniędzy, w listopadzie 15-sto miesięczny Tadzio przeszedł pierwszą z dwóch planowanych tam operacji.

Tadzio Kruczek

Kardiochirurdzy założyli na tętnicy płucnej banding – specjalną opaskę, która zwiększa ciśnienie w lewej komorze, pomoże to przygotować serce do drugiego etapu leczenia operacyjnego

Tadzio pomyślnie przeszedł zabieg i zaledwie po 5 dniach został wypisany ze szpitala. To nie koniec dobrych wieści! Lekarze orzekli, że jego serce jest silne i gotowe na kolejną operację. Niestety, wszystkich niepokoi powiększający się przeciek na zastawce trójdzielnej. To oznacza, że czas nas nagli i operacja powinna odbyć najpóźniej się za 4-6 miesięcy.

Dlatego rozpoczynamy zbiórkę na czwartą operację Tadzia. Tym razem przed naszym synkiem najważniejszy, ale też najbardziej skomplikowany zabieg – Double Switch prawdopodobnie w wariancie Rastelli-Mustard. Operację tą wykonuje się niezwykle rzadko. Celem jest wykonanie właściwego połączenia komór serca i wielkich naczyń z niego wychodzących. Lekarze w Bostonie są dobrej myśli. Jeśli wszystko się uda, Tadzio ma szansę na normalne radosne życie.

Tadzio Kruczek

Brak leczenia operacyjnego może wiązać się z postępującą niewydolnością i przeszczepem serca. To oznacza spadek jakości życia, chroniczne zmęczenie, duszności, osłabienie, obrzęki oraz powolną bolesną przedwczesną śmierć.

Tadzio doświadczył więcej niż większość dorosłych podczas całego życia. Przeszedł trzy operacje serca, kolejna już niedługo. Łącznie w szpitalu spędził prawie trzy miesiące swojego krótkiego życia.

Potrzebujemy tysięcy ludzi o dobrych sercach, by jeszcze raz zawalczyć o Tadzia!

Prosimy o pomoc!

Rodzice Tadzia,

Magda i Piotr

_________________

Jeżeli chcecie śledzić nasze losy oraz poznać życie rodziny z dzieckiem z wrodzoną wadą serca zapraszamy was do obserwowania naszej strony na Facebooku oraz Instagramie.

Instagram @serce.tadka

Facebook @Serce Tadka

_________________

Zbiórkę Tadzia można wspierać biorąc udział w licytacjach prowadzonych w dedykowanej grupie: Serce Tadka - Licytacje

_________________

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
6 dni do końca
Wsparło 3 921 osób
282 976 zł (23,2%)
Brakuje jeszcze 936 733 zł
Wesprzyj Wesprzyj