21 słodkich snów

Dom Talita Kum
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

zakup łóżek dla niepełnosprawnych dzieci i młodych w Domu Talita Kum w Lai

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja DZIECI AFRYKI
Dom Talita Kum
Lai, Republika Czadu
.
Rozpoczęcie: 3 Czerwca 2018
Zakończenie: 31 Sierpnia 2018

Opis zbiórki

Małe, ze szczebelkami dla bezpieczeństwa, duże, z mnóstwem poduszek albo z baldachimem – każdy ma własne potrzeby, własny gust i preferencje dotyczące czegoś tak zwykłego, jak łóżko. Niestety, nie każdy ma tyle szczęścia w życiu, by mieć własne, w którym można zasnąć i śnić piękne sny. Na pewno nie mają go mieszkańcy Domu Talita Kum w Lai - ośrodka dla niepełnosprawnych fizycznie dzieci i młodzieży, którego działalność od roku 2016 wspiera Fundacja Dzieci Afryki.

Niepełnosprawność to ogromne wyzwanie, a niepełnosprawność w Afryce to prawie jak wyrok. To życie na marginesie i ciężka walka o to, by być. Brak dostępu do edukacji i rehabilitacji skazuje osoby niepełnosprawne na życie w skrajnie ciężkich warunkach, bez szansy na poprawę ich sytuacji.

Dom Talita Kum

Talita Kum to wyjątkowe miejsce na mapie jednego z najbiedniejszych państw świata. Dom został założony 15 lat temu przez lokalny oddział CARITAS. Przebywają w nim dzieci z niepełnosprawnością ruchową, część z nich zostało porzucone przez rodziny, które nie były w stanie zająć się nimi z powodu niezaradności i biedy. W tym domu dzieci znalazły opiekę i wsparcie. Tu otrzymują swoją szansę. Mają zapewnioną fachową opiekę fizjoterapeutyczną oraz sprzęt rehabilitacyjny. W zależności od wieku dziecka, realizowane są programy edukacyjne. Oprócz podstawowej wiedzy, wychowankowie zdobywają też umiejętności zawodowe, tak by w dorosłym życiu stali się samodzielni, niezależni. By mogli być w pełni członkami swoich społeczności. Dziewczęta uczą się kroju i szycia oraz ogrodnictwa, a chłopcy – stolarki i hodowli. Wychowankowie, kończąc edukację w ośrodku, otrzymują na własny użytek sprzęt, adekwatny do wyuczonego zawodu. Dzięki temu mają zapewniony godny start w dorosłe życie.

Dom Talita Kum

W tej chwili w ośrodku z rehabilitacji korzysta 54 dzieci, a 21 spośród nich również w nim mieszka. Niestety, Dom wciąż boryka się z problemami finansowymi, mimo to kadra stara się zapewnić dzieciom wszystko, czego potrzebują. Wspólnie możemy zapewnić im wygodne łóżka, w których i one będą mogły śnić sny o swojej dobrej przyszłości.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki