Marzę o tym, by mówić bez jąkania. Ta terapia to moja szansa na normalne życie!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 38 osób
2 340,34 zł (21,56%)
Zbiórka na cel
Indywidualna terapia mowy

Zuzanna Gołaszewska-Siwiak, 29 lat

Opole, opolskie

Mózgowe Porażenie Dziecięce

Zakończenie: 15 Października 2019

08 Listopada 2019, 11:37
Dziękujemy za Wasze wsparcie!

Drodzy Darczyńcy!

Dzięki Waszemu wsparciu miałam możliwość uczestnictwa w  Terapii jąkania w Mikołowie.  Był to czas, który z pewnością zmieni moje życie na lepsze. Teraz znacznie mniej boję się rozmawiać.

Podczas pobytu na terapii Nowej Mowy, dostałam wiele wskazówek od trenerów i poznałam techniki wspierające płynne wypowiadanie.  Przełamałam swoje lęki. Przede mną jeszcze długa droga do płynnej mowy, ale już wiem  jak się tego nauczyć. Teraz wszystkie umiejętności i wiedzę z Terapii Nowej Mowy testuje w swoim życiu-  w dalszym ciągu pod okiem Trenerów.

Mam nadzieję, że dobro, które mi podarowaliście do Was wróci! Dziękuję!

Mam na imię Zuzanna i jestem niepełnosprawna. Od urodzenia cierpię na dziecięce porażenie mózgowe i jestem osobą niedowidzącą. Pochodzę z rodziny wielodzietnej, mam cztery siostry i czterech braci. Moja niepełnosprawność nie przeszkadza mi w aktywnym życiu – pracuję w Zakładzie Aktywizacji Zawodowej w pracowni artystycznej, lubię pływać, biorę też udział w zawodach sportowych.

Do 3 roku życia nie mówiłam. Mówić uczyłam się z moją mamą, ale tak, aby nikt nie słyszał. Udało się, ale… W wieku 6 lat zaczęłam się jąkać. Jąkanie stało się moim więzieniem, to bariera, której nie mogę sama pokonać. Tak wiele chciałabym powiedzieć, ale inni nie mają cierpliwości, by mnie wysłuchać. Próbowałam różnych sposobów, ale żaden nie przyniósł rezultatów. Od lat słyszę o bardzo skutecznej terapii jąkania – o przypadkach osób, których życie odmieniło się dzięki niej; zaczęli płynnie mówić i mogą normalnie żyć.

Koszt terapii to ponad 10 tysięcy złotych. Nigdy nie uzbieram takiej kwoty. Bardzo potrzebuję pomocy, bardzo chciałabym rozmawiać. Ta terapia to moja jedyna szansa na normalność. Ostatni turnus terapeutyczny rozpoczyna się 2 lipca 2019, a ja marzę o tym, by wziąć w nim udział, dlatego proszę o wsparcie!

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 38 osób
2 340,34 zł (21,56%)