Nie zawiedziemy Tobiasza!

Stenia Chwat
organizator skarbonki

Dajmy szansę Tobiaszowi ! ! ! 

Tobiasz mógłby dzisiaj być zwyczajnym 13 letnim chłopcem, który cieszy się życiem, chodzi do szkoły i z niezmąconym spokojem żyje, jak jego rówieśnicy, dzieląc czas pomiędzy naukę i zabawę. Mógłby jeździć na rowerze, planować wakacje nie myśleć o tym, że jego życie w czymkolwiek odbiega od życia innych chłopców w jego wieku. Stało się inaczej. Tobiasz przyszedł na świat inny i od samego początku wiadome było, że jego życie nie będzie tak beztroskie, jak powinno być. 

Chłopiec urodził się bez ręki, dorastał bez niej i całe jego przyszłe życie mogłoby się toczyć w cieniu tego kalectwa, gdyby nie pewna mała szansa, która ukazała się na horyzoncie jakiś czas temu. To ona spowodowała, że o niczym innym nie potrafi myśleć w momencie, gdy jego największe marzenie jest w zasadzie na wyciągnięcie ręki. Aby Tobiasz mógł być zdrowym normalnym chłopcem, musi pokonać dwie bariery. Pierwszą są pieniądze a drugą, wrażliwość na nikiel, którego organizm chłopca nie toleruje.

Jedyną szansą dla Tobiasza jest operacja przeprowadzona w USA, która jak wiadomo wiąże się z ogromnymi kosztami. Chłopca to nie zraża, bo na te 100 dni walki czekał już 13 lat, i doskonale wie, że to, co w jego życiu może się niebawem przytrafić, warte jest każdego poświęcenia i wszystkich pieniędzy.

Dla tego młodego człowieka, który dopiero wkracza w życie, jest to jedyna szansa, by iść przez nie dalej, bez piętna kalectwa, o którym nie da się zapomnieć nawet na chwile. Prozaiczne rzeczy dnia codziennego, mogą być wreszcie wykonalne. Zawiązanie bytów, kąpiel, jedzenie sztućcami, to wszystko może stać się rzeczywistością.

Zdrowy człowiek nie jest świadomy tego, jak wiele barier musi każdego dnia pokonywać człowiek, który ma tylko jedną rękę. Jak trudno się ubrać, spakować plecak, zrobić kanapkę. Życie skazane na inwalidztwo może wreszcie wskoczyć na właściwe, pełnosprawne tory.

Bardzo proszę wszystkich ludzi dobrej woli w imieniu swoim i Tobiasza a także całej jego rodziny o pomoc!

Wsparli

100 zł

Stenia

Damy rade!
Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
2%
100 zł Wsparła 1 osoba CEL: 5 000 ZŁ