The Sims Social: Zbiórka dla Ewy

Domink
organizator skarbonki
 


Wstęp 
Polski Fanpage gry The Sims Social liczy na chwilę obecną ponad 3.000 osób - są z nami zarówno ludzie młodzi jak i starsi. Organizując ta zbiórkę chciał bym zachęcić wszystkich do wsparcia Ewy w trudnej sytuacji w jakiej się znalazła. Każdy z nas był młody i niejednokrotnie "źle" postepował, dlatego nie problem zrozumiec to co się stało.

Kilka informacji o EwieEwa Kieryk w marcu skończy 16 lat. Jest uczennicą gimnazjum w Bierutowie. Osiedle mieszkaniowe od centrum Bierutowa oddzielają tory kolejowe. W miejscowości nie ma kładki dla pieszych, która umożliwiłaby bezpieczne przejście. Dlatego aby skrócić drogę (z 1,5 km do kilkuset metrów), uczniowie i mieszkańcy przechodzą przez tory w miejscu niedozwolonym.
 

5 stycznia 2012r. Ewa spieszyła się na pierwszą lekcję, zbliżała się 8 rano. Na torach stał długi skład towarowy, więc dziewczyna postanowiła przejść między wagonami. Gdy znajdowała się na złączeniach wagonów, pociąg ruszył. Ewa nie zdążyła zeskoczyć – poślizgnęła się i upadła. Pociąg zmiażdżył jej obie nogi. Pierwszej pomocy udzielił dziewczynie przypadkowy przechodzień. Dwie godziny później Ewa była już we wrocławskim szpitalu w ciężkim stanie. Nie doznała żadnych obrażeń powyżej ud. Sama mówi, że starała się ratować głowę i tułów, na ratowanie nóg nie starczyło już czasu.

Ewa w wypadku straciła obie nogi powyżej kolan. Będzie potrzebowała protez, które umożliwią jej poruszanie się. A później czeka ją jeszcze wielomiesięczna rehabilitacja i nauka stawiania pierwszych kroków. Na szczęście Ewa nie poddaje się, przez łzy mówi, że będzie walczyć o to, by samodzielnie chodzić na protezach. Wspierają ją bliscy, znajomi ze szkoły.
 

Rodzice Ewy mówią, że najważniejsze jest to, że córka żyje. Mimo że oboje pracują, nie stać ich na tak duży wydatek, jakim są protezy. Dwie nowoczesne protezy, na których Ewa będzie mogła uczyć się chodzić, nie są refundowane i kosztują majątek – 200 000 złotych. O pomoc dziewczynie apeluje dr Andrzej Nabzdyk, który stracił nogę w katastrofie śmigłowca ratownictwa medycznego oraz strażak Sławomir Wilczyński, który po wypadku w drodze na akcję ratunkową stracił obie nogi.

Kto z nas nie był nastolatkiem? Kto nigdy nie złamał zakazu? Kto nie popełnił błędów? Ewa za swój błąd poniosła już najwyższą karę. My możemy sprawić, aby znów się uśmiechnęła! Ewa mimo młodego wieku nie załamała się i zbiera siły, by stanąć na nowych nogach. My możemy jej w tym pomóc i zebrać pieniądze na specjalistyczne protezy. Razem możemy postawić Ewę na nogi!

Wsparli

40 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

jadzia_zza_rogu

10 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

Patrycja ŚródmieściePłn

kropla w morzu potrzeb...

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
85%
85 zł Wsparło 8 osób CEL: 100 ZŁ