Tymek ma zespół, nad którym próbuje zapanować. Pomóż mu złapać wspólny rytm!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 401 osób
32 129,36 zł (125,83%)
Zbiórka na cel
Roczna rehabilitacja Tymka - szansa na poprawienie zdrowia

Tymoteusz Stachecki, 2 latka

Poznań, wielkopolskie

Zespół wad wrodzonych

Rozpoczęcie: 21 Lipca 2019
Zakończenie: 4 Października 2019

Nawet zło może być źródłem dobra!

Jeśli przyjąć założenie, że niepełnosprawność naszych dzieci jest złem, gdyż generuje dla nich ponadprzeciętny poziom bólu, cierpienia i stresu, to śmiało możemy rzec, że na bazie tego zła powstało bardzo dużo dobra.

Tymoteusz Stachecki

W naszym życiu przyszedł moment, gdy otwarcie przyznaliśmy się do trudnej sytuacji i nieśmiało poprosiliśmy o wsparcie. Reakcja zupełnie jednak przerosła nasze oczekiwania. Nie mamy tu na myśli wyłącznie zebranej kwoty na leczenie i rehabilitację naszych synów. Okazuje się, że niedola jednych rozbudza u innych naturalne pokłady dobra oraz chęć pomocy słabszym, która materializuje się w konkretnym działaniu. Nasza sytuacja stała się dla wielu osób inspiracją, a kreatywność w zakresie możliwości zbiórki pieniędzy na nasz cel zupełnie nas zaskoczyła. Pikniki, licytacje, loterie – to i wiele innych działań funkcjonowało prawie zupełnie bez naszego zaangażowania. Pomagając nam można było w efekcie mieć zarówno satysfakcję z samej wpłaty, jak i ze swojej pomysłowości, sprawczości czy wręcz fantazji.

Niedawno przeczytaliśmy komentarz jednego z internautów, zgodnie z którym „takie” dzieci (w domyśle jak nasze, niepełnosprawne) powinny siedzieć w domu, żeby czasem nikomu nie sprawiać problemów. Dobrze, załóżmy więc, że rodzice wszystkich niepełnosprawnych dzieci trzymają je w domu, a ze swoimi problemami nie dzielą się z nikim. Tabu. Sami sobie odpowiedzmy na pytanie, ile wówczas dobra by się na świecie nie narodziło. Stąd nasz apel: niewiele w życiu jest rzeczy pewnych, ale na pewno każdego z nas prędzej czy później dotknie jakieś zło. Zamiast zamykać się z w sobie i narzekać pomyślmy wówczas, ile z tego zła da się wycisnąć dobra.

Na koniec bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy wsparli naszą zbiórkę w serwisie siepomaga.pl. Wy również byliście częścią tego dobrego „zamieszania”, jakie wokół nas powstało.

Martyna i Piotr Stacheccy

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 401 osób
32 129,36 zł (125,83%)