Fundacja Usłyszeć Afrykę

Fundacja Usłyszeć Afrykę

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Nairobi, Kenya, mazowieckie

Niesiemy pomoc humanitarną, rozwojową i oświatową mieszkańcom Afryki. Budujemy most między Polską i Afryką, aby problemy afrykańskich grup społecznych spotkały się z zainteresowaniem wśród Polaków. Docieramy z pomocą do potrzebujących społeczności afrykańskich, szczególną troską otaczając dzieci, bo jak mówi jedno z przysłów z Czarnego Lądu, "Gdy walczą słonie najbardziej cierpi trawa, a trawą w Afryce są dzieci".

 

Prowadzenie edukacji rozwojowej w szkołach stwarza możliwość poruszania tematów przemilczanych we współczesnym świecie, a tak ważnych, bo dotykających milionów ludzi, którzy, żyjąc w skrajnej nędzy, nie mogą sami sobie pomóc.

Obecnie prowadzimy kilka projektów, z których największym jest Projekt Ekirooto (Marzenie) realizowany w Ugandzie. W ramach tego projektu wspieramy dzieci ulicy, sieroty oraz dzieci z ubogich rodzin, zapewniając im edukację. Dzięki temu mają szansę wyrwać się ze swoich środowisk i rozpocząć lepszą przyszłość. W planach mamy nie tylko zbudowanie szkoły, ale i stworzenie dzieciom domu, którego tak bardzo potrzebują.