Fundacja Warto być równym nad Wartą

Fundacja Warto być równym nad Wartą

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Gorzów Wielkopolski, lubuskie

Jesteśmy zlepkiem ludzi z różnych środowisk, ale łączy nas wykluczenie, hejt i chęć zmiany na lepsze. Tworzymy wspólnotę równościową, która jest pierwszą tego typu organizacją w Gorzowie. W tej chwili zrzeszamy ponad 30 wolontariuszy, większość z nich to młodzież 15-17 lat i osoby LGBT+.


Powstaliśmy jako nieformalna grupa aktywistów, którzy zorganizowali I Marsz Równości w Gorzowie Wielkopolskim. W tej chwili sformalizowaliśmy naszą grupę jako fundacja zajmująca się równością, klimatem i ekologią.
Działamy na zasadzie kolektywu, wszystkie decyzje podejmujemy na podstawie rozmów z wolontariuszami na cotygodniowych spotkaniach.

W styczniu 2020 roku sformalizowaliśmy naszą grupę jako fundacja zajmująca się równością, klimatem i ekologią. Udało nam się pozyskać lokal od miasta - 90 m2. Chcemy w naszym lokalu utworzyć DOM RÓWNOŚCI - miejsce w którym czulibyśmy się bezpiecznie, gdzie spotkamy ludzi, którzy nas akceptują i wspierają. Mielibyśmy w nim pracownię, miejsce spotkań grupowych, gabinet dla terapeutów.

NA CO ZBIERAMY PIENIĄDZE:) otrzymaliśmy od miasta lokal na naszą działalność, nazwaliśmy go Domem Równości. Lokal wymaga remontu. Wymieniliśmy instalację elektryczną, przygotowaliśmy pomieszczenie biurowe i tymczasowe miejsce spotkań. Tera czeka nas wymiana instalacji hydraulicznej, przebudowa wc i prysznica. Kolejny etap to oczyszczenie ścian i sufitów, położenie regipsów i tynków w łazience oraz aneksie kuchennym.  Zrobimy też antresolę na magazyn. Do pomalowania została też nasza sala multimedialno-warsztatowa. Dodatkowo wszędzie musimy wyrównać posadzki i położyć płytki.

Chcemy,żeby w Gorzowie każdy człowiek, niezależnie od orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, wieku czy stopnia sprawności mógł czuć się dobrze i bezpiecznie. Jeśli wartości takie jak równość, demokracja i ekologia są ci bliskie, odwiedź nas we wtorki i czwartki na Lutyckiej 8. 

Postęp naszych prac możecie śledzić na naszej stronie FB 

https://www.facebook.com/WartoNadWarta

Dajemy młodzieży, z którą współpracujemy wolną rękę w kwestii wybierania tematyki naszych działań, skupiamy się na ich pomysłach i świeżym spojrzeniu na wiele problemów. Nie pracujemy pod wpływem presji, tworzymy młodzieży cel, ale dajemy przestrzeń na kreatywne działania. Uczymy siebie nawzajem obywatelskości, wspieramy inne organizacje i ich działania. Wspieramy lokalny patriotyzm i przeciwdziałamy migracji młodzieży do większych ośrodków miejskich.

Chcemy rozwijać się poprzez różne formy aktywności, zajęcia warsztatowe, spotkania z aktywistami z całej Polski czy wspierając wolontariacko organizacje, instytucje i stowarzyszenia.

Dane Fundacji:
KRS 0000823982
NIP 5993246386
REGON 385319401
NR KONTA : 26 1140 2004 0000 3002 7966 1565

Pomogli

Ładuję...