Fundacja Wędkarze Bez Barier

Fundacja Wędkarze Bez Barier
5 Stałych Pomagaczy
Monika Stolarczyk
10 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Paprotnia, mazowieckie

Jesteśmy organizacją pozarządową, której celem jest aktywizacja społeczna, inicjowanie, wędkarstwa sportowego i rekreacyjnego, organizowanie i promowanie turystyki wędkarskiej, kultury fizycznej, oraz integracja sportowców wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych,  o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.

W trosce o rozwój turystyki wędkarskiej, działalność Fundacji WBB nie ogranicza się tylko do organizacji imprez z wędką w ręku. Do naszych zadań należy również inicjowanie i promowanie akcji pt. "Przyjazna Infrastruktura". Zachęcamy właścicieli ośrodków wypoczynkowych, hoteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych i stanic wodnych, do dostosowania tych miejsc do potrzeb niepełnosprawnych wędkarzy. Chodzi w szczególności o rozwój infrastruktury nawodnych przestrzeni rekreacyjnych oraz łatwy do nich dostęp. Nawodne przestrzenie to m.in. pomosty wędkarskie, ścieżki z dostępem do łowiska, możliwość zaparkowania samochodu jak najbliżej miejsca rekreacji, slipy do zwodowania niepełnosprawnego wędkarza na łódce wędkarskiej czy zwodowania własnej łodzi, których u niepełnosprawnych wędkarzy stale przybywa.

Prowadzimy warsztaty wędkarskie, oparte o autorski program RYBOTERAPIA, skierowane do Zespołów Szkół  Specjalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowych Domów Samopomocy. Organizujemy również imprezy wędkarskie we wszystkich możliwych metodach wędkarskich, dla osób z niepełnosprawnościami.

Nie hamujemy i chociaż lekko nie jest, cały czas idziemy do przodu. Na naszym kanale You Tube - Fundacja Wędkarze Bez Barier pt. "BLIZEJ LUDZI - porozmawiajmy o Życiu", promujemy osoby aktywne w życiu i w sporcie. Za nami jest kilkadziesiąt spotkań w całym kraju z włodarzami Miast i Gmin. Spotkania te, mają na celu wskazanie istniejących barier architektonicznych oraz możliwości ich usunięcia, w celu możliowości uprawiania wędkarstwa przez osoby dotknięte niepełnosprawnością. Współpracujemy i planujemy wspólne działania z Organizacjami Pozarządowymi, mającymi na celu aktywizację osób niepełnosprawnych, poprzez uprawianie sportów i rekreacji. Odbyliśmy kilkanaście konsultacji z zarządem głównym PZW dotyczących funkcjonowania niepełnosprawnych wędkarzy w Polskim Związku Wędkarskim.

Czegokolwiek byśmy nie dotnęli, cokolwiek chcieli zrobić to  wszystko związane jest z kosztami, które musimy ponosić, a które pozyskujemy od ludzi dobrej woli. Mamy nadzieję, że czytasz ten opis, zapoznałeś się z naszą dziaalnością wchodząc na nasze media i zechcesz nas wspomóc, za co Tobie Bardzo Dziękujemy.

O naszych sukcesach przeczytać możesz, na naszej stronie internetowej: https://wedkarzebezbarier.pl, na fanpage Facebook oraz zobaczyć na kanale "YT" Fundacja Wędkarze Bez Barier

Pomogli

Ładuję...

5 Stałych Pomagaczy
Monika Stolarczyk
10 zł miesięcznie