Fundacja Wędkarze Bez Barier

Fundacja Wędkarze Bez Barier
5 Stałych Pomagaczy
Anonimowy Pomagacz
10 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Paprotnia, mazowieckie

Jesteśmy organizacją pozarządową, której celem jest aktywizacja społeczna, poprzez inicjowanie, wędkarstwa sportowego i rekreacyjnego, organizowanie i promowanie turystyki wędkarskiej, kultury fizycznej, oraz integracja sportowców wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych,  o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.

W trosce o rozwój turystyki wędkarskiej, działalność Fundacji WBB nie ogranicza się tylko do organizacji imprez z wędką w ręku. Do naszych zadań należy również inicjowanie i promowanie akcji pt. "Przyjazna Infrastruktura". Zachęcamy właścicieli ośrodków wypoczynkowych, hoteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych i stanic wodnych, do dostosowania tych miejsc do potrzeb niepełnosprawnych wędkarzy. Chodzi w szczególności o dostosowanie baz noclegowych do potrzeb osoby niepełnosprawnej, rozwój infrastruktury nawodnych przestrzeni rekreacyjnych oraz łatwy do nich dostęp.

Nawodne przestrzenie to m.in. pomosty wędkarskie, ścieżki z dostępem do łowiska, możliwość zaparkowania samochodu jak najbliżej miejsca rekreacji, slipy do zwodowania niepełnosprawnego wędkarza na łódce wędkarskiej czy zwodowania własnej łodzi, których u niepełnosprawnych wędkarzy stale przybywa.

Prowadzimy warsztaty wędkarskie, oparte o autorski program RYBOTERAPIA, skierowane do Zespołów Szkół  Specjalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowych Domów Samopomocy. Organizujemy również imprezy wędkarskie we wszystkich możliwych metodach wędkarskich, dla osób z niepełnosprawnościami. Wspieramy organizacyjnie, jak również staramy się wspierać finansowo organizatorów imprez i pikników organizowanych dla dzieci i młodzieży dotkniętej niepełnosprawnością. 

Na naszym kanale You Tube - Fundacja Wędkarze Bez Barier pt. "BLIŻEJ LUDZI - porozmawiajmy o Życiu", promujemy osoby aktywne w życiu i w sporcie.

Za nami jest kilkadziesiąt spotkań w całym kraju z włodarzami Miast i Gmin. Spotkania te, mają na celu wskazanie istniejących barier architektonicznych oraz możliwości ich usunięcia, w celu możliwości uprawiania rekreacji, wędkarstwa i turystyki przez osoby dotknięte niepełnosprawnością. Współpracujemy i planujemy wspólne działania z Organizacjami Pozarządowymi, mającymi na celu aktywizację osób niepełnosprawnych, poprzez uprawianie sportów i rekreacji.

Na przełomie kilku ostatnich kilku lat, z dwoma kolejnymi zarządami ZG Polskiego Związku Wędkarskiego, największej w Polsce organizacji wędkarskiej, odbyliśmy kilka konsultacji dotyczących funkcjonowania w PZW niepełnosprawnych wędkarzy. Wielokrotnie apelowaliśmy o wprowadzenie zniżek w składkach członkowskich dla niepełnosprawności znacznej i umiarkowanej z dysfunkcją intelektualnąj, dysfunkcji ruchu i wzroku orazzespoloną. Każda rozmowa, prośba konsultacja to droga jak po grudach. Jak nasze starania apele zostało odebrane i zrobione, pozostawiamy do Państwa oceny. Jedno jest pewne jeśli sami o siebie nie zadbamy to nikt za nas tego nie zrobi. I mamy nadzieżę, że przy stałym wsparciu Koleżanek i Kolegów wędkarzy, osób związanych z turystyką i ludzi dobrego seducha  niejedno uda się uczynić.

I tak oto zbliżyliśmy się do konluzji naszego apelu.

Czegokolwiek byśmy nie dotknęli, cokolwiek chcieli zrobić, to wszystko związane jest z kosztami, które musimy ponosić, a które pozyskujemy od Was, ludzi dobrej woli. Mamy nadzieję, że czytasz ten opis, zapoznałeś się z naszą działalnością, wchodząc na nasze media i zechcesz nas wspomóc, za co Tobie Bardzo Dziękujemy.


O naszych działaniach poczytać możesz, na naszej stronie internetowej: https://wedkarzebezbarier.pl, na fanpage Facebook oraz zobaczyć na kanale "YT" Fundacja Wędkarze Bez Barier 

Wpłaty

Ładuję...

5 Stałych Pomagaczy
Anonimowy Pomagacz
10 zł miesięcznie