Fundacja Wędkarze Bez Barier

Fundacja Wędkarze Bez Barier
6 Stałych Pomagaczy
Adrian Hołobowicz
5 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Paprotnia, mazowieckie

Jesteśmy organizacją pozarządową, której celem jest aktywizacja społeczna, poprzez inicjowanie, wędkarstwa sportowego i rekreacyjnego, organizowanie i promowanie turystyki wędkarskiej, kultury fizycznej, oraz integracja sportowców wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych,  o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.

W trosce o rozwój turystyki wędkarskiej, działalność Fundacji WBB nie ogranicza się tylko do organizacji imprez z wędką w ręku. Do naszych zadań należy również inicjowanie i promowanie akcji pt. "Przyjazna Infrastruktura". Zachęcamy właścicieli ośrodków wypoczynkowych, hoteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych i stanic wodnych, do dostosowania tych miejsc do potrzeb niepełnosprawnych wędkarzy. Chodzi w szczególności o rozwój infrastruktury nawodnych przestrzeni rekreacyjnych oraz łatwy do nich dostęp. Nawodne przestrzenie to m.in. pomosty wędkarskie, ścieżki z dostępem do łowiska, możliwość zaparkowania samochodu jak najbliżej miejsca rekreacji, slipy do zwodowania niepełnosprawnego wędkarza na łódce wędkarskiej czy zwodowania własnej łodzi, których u niepełnosprawnych wędkarzy stale przybywa.

Prowadzimy warsztaty wędkarskie, oparte o autorski program RYBOTERAPIA, skierowane do Zespołów Szkół  Specjalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowych Domów Samopomocy. Organizujemy również imprezy wędkarskie we wszystkich możliwych metodach wędkarskich, dla osób z niepełnosprawnościami.

Nie hamujemy i chociaż lekko nie jest, cały czas idziemy do przodu. Na naszym kanale You Tube - Fundacja Wędkarze Bez Barier pt. "BLIŻEJ LUDZI - porozmawiajmy o Życiu", promujemy osoby aktywne w życiu i w sporcie. Za nami jest kilkadziesiąt spotkań w całym kraju z włodarzami Miast i Gmin. Spotkania te, mają na celu wskazanie istniejących barier architektonicznych oraz możliwości ich usunięcia, w celu możliwości uprawiania wędkarstwa przez osoby dotknięte niepełnosprawnością. Współpracujemy i planujemy wspólne działania z Organizacjami Pozarządowymi, mającymi na celu aktywizację osób niepełnosprawnych, poprzez uprawianie sportów i rekreacji. Odbyliśmy kilkanaście konsultacji z zarządem głównym PZW dotyczących funkcjonowania niepełnosprawnych wędkarzy w Polskim Związku Wędkarskim.

Czegokolwiek byśmy nie dotknęli, cokolwiek chcieli zrobić, to wszystko związane jest z kosztami, które musimy ponosić, a które pozyskujemy od ludzi dobrej woli. Mamy nadzieję, że czytasz ten opis, zapoznałeś się z naszą działalnością, wchodząc na nasze media i zechcesz nas wspomóc, za co Tobie Bardzo Dziękujemy.

O naszych działaniach poczytać możesz, na naszej stronie internetowej: https://wedkarzebezbarier.pl, na fanpage Facebook oraz zobaczyć na kanale "YT" Fundacja Wędkarze Bez Barier 


Pomogli

Ładuję...

6 Stałych Pomagaczy
Adrian Hołobowicz
5 zł miesięcznie