Zatrzymać wieczną burzę w główce Kajtka

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 810 osób
58 800 zł (62,92%)
Zbiórka na cel
usunięcie ognisk padaczkowych w mózgu w Bielefeld

Kajetan Krygrowski

Dęblin, lubelskie

lekooporna padaczka ogniskowa

Rozpoczęcie: 15 Października 2015
Zakończenie: 30 Grudnia 2015

Kajtek był w Klinice w Bielefeld od 9 do 27 maja. Miał przeprowadzone szczegółowe badania. Badania wykazały obecność dwóch dużych ognisk padaczkowych nad lewą półkulą mózgu.

Lekarze zdecydowali się na wprowadzenie leku, który nie jest dostępny w Polsce. Cel jest taki, ze leki mają poprawić zapis EEG na tyle, żeby lekarze byli w stanie stwierdzić na 100%, w której części mózgu jest największy problem. Na dzień dzisiejszy w EEG nad lewą polkulą są duże zmiany, które trzeba, jak powiedzieli, "znormalizowac" żeby mieć lepszy obraz gdzie operować.

Na początku sierpnia w Polsce zostaną przeprowadzone badania EEG, a wyniki wysłane do kliniki w Niemczech. Wtedy zostanie podjęta decyzja, co dalej. Mamy nadzieję, że leki zadziałają no i że Kajtek będzie w coraz lepszej formie. Po przyjeździe do Polski Kajtek przez około 2 tygodnie nie miał w ogóle napadów (po raz pierwszy od 2 lat mogł pojeździć na rowerze) teraz napady zdarzają się sporadycznie.

Jesteśmy Wam wdzięczni, że dzięki Waszej pomocy mogliśmy trafić pod opiekę wybitnych lekarzy, ktorzy dali nam nadzieję. Ufamy, że osiągniemy ten upragniony cel, jakim jest zdrowie Kajtka

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 810 osób
58 800 zł (62,92%)