Walka o każdy dzień życia Wiktorii! Białaczka wróciła!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 690 osób
61 570 zł (120,57%)
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0084574 Wiktoria
Zbiórka na cel
Leczenie nierefundowanym lekiem po przeszczepie szpiku - 2 miesiące

Wiktoria Kandziora, 14 lat

Nowy Dwór Wejherowski, pomorskie

Białaczka limfoblastyczna ALL commno z zajęciem OUN

Rozpoczęcie: 4 Września 2020
Zakończenie: 30 Września 2020

Kod ATC leku J05AX18

Ostra białaczka limfoblastyczna - taką diagnozę usłyszeliśmy w 2018 roku. Wiktoria ma dopiero 14 lat. Powinna cieszyć się dzieciństwem, tym niezwykle krótkim okresem życia, który powinien być najszczęśliwszy. Zamiast tego już od dwóch lat walczy ze śmiercią… Przed córką przeszczep, a zaraz po nim Wiki musi wziąć nierefundowany lek. Bardzo prosimy o pomoc!

Gdybyśmy mieli opisać Wiktorię, to przede wszystkim jest bardzo ciepłą i radosną dziewczynką, która przejmuje się cierpieniem zwierząt. Kocha je nad życie i marzy, aby w przyszłości zostać weterynarzem. Uwielbia też śpiewać i składać origami. Czasami mamy wrażenie, że umniejsza swój ból, tłumacząc, że inni mają gorzej. A my od dwóch lat staramy się, aby Wikusia w końcu pokonała chorobę i znów mogła normalnie żyć!

Wiktoria Kandziora

Nasza córeczka walczy z nawrotem białaczki limfoblastycznej. Po pierwszym leczeniu dane jej było być w domu zaledwie kilka miesięcy…

Ostra białaczka limfoblastyczna - te słowa usłyszeliśmy od lekarza 13.07.2018 r. Początkowo objawy były niepozorne: ból brzucha, wymioty, gorączka. W tamtym czasie nikt nawet nie pomyślał o takiej diagnozie. Jednak symptomy w niezwykle krótkim czasie zaczęły się bardzo nasilać. Szczegółowe badania lekarskie nie pozostawiły złudzeń. Wiktoria przechodziła chemioterapię zgodnie z protokołem ALLIC BFM 2009. W trakcie leczenia przechodziła wiele badań mniej lub bardziej bolesnych, kilka zabiegów, mierzyła się też z ubocznymi skutkami chemii i sterydów. 

W kwietniu 2019r. Wiktoria, będąc na leczeniu podtrzymującym, mogła wrócić do domu. Zdążyła jeszcze w gronie najbliższych obchodzić swoje 14 urodziny, jednak krótko potem szokująca diagnoza - nawrót choroby… Koszmar wrócił.

Wiktoria Kandziora

W marcu, kiedy wszyscy zaniepokojeni byli wydarzeniami związanymi z pandemią koronawirusa, my zostaliśmy sparaliżowani strachem. Powróciły najgorsze wspomnienia, a walka o życie zaczęła się od początku. Za Wiktorią wykańczające leczenie, pełne bólu i dni samotności w szpitalu. Przed nią najważniejsza chwila.

Lekarze zdecydowali na przeszczep szpiku, który odbędzie się za niecałe 2 tygodnie. Wszystko komplikuje wirus CMV, który jest skutkiem przyjmowania chemii. Do środy musimy powiedzieć lekarzom, że mamy środki na nierefundowany lek, który podadzą naszej córce po przeszczepie. Wstępnie otrzymaliśmy informację o około 40 tysiącach złotych...  Suma zawrotna, a tylko dzięki niemu Wiktoria może żyć. Prosimy, pomóż!

Rodzice Wiktorii

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 690 osób
61 570 zł (120,57%)
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0084574 Wiktoria