Z marzeniami popłynąć do morza

Bohdan Lewków
organizator skarbonki

500 kilometrów w 7 dni. I niespodzianka, jaką może zgotować tylko pogoda – takie wyzwanie postawili przed sobą wioślarze z Wrocławia. A wszystko z myślą o małych Podopiecznych Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. To dla nich płyną i dla nich zbierają pieniądze. Na ich leki, ich rehabilitację i … na ich uśmiech!

Dzielni wioślarze z Wrocławia postawili sobie ambitny cel. 12 września wypływają z przystani na wrocławskiej grobli. Ich celem jest przepłynięcie całej długości rzeki Odry od Wrocławia do Bałtyku. Mają przed sobą ponad 500 km forsownego spływu drewnianą łodzią wioślarską typu 8+ (ósemka ze sternikiem), podczas którego będą zmagać się z zmiennymi warunkami pogodowymi, zmęczeniem i własnymi słabościami. Chcą pokonać ten dystans w 7 dni. I mają nadzieję, że znajdą się chętni do wsparcia ich inicjatywy. Postanowili zebrać 3000 zł , a całą tą kwotę przekażą na rzecz Podopiecznych Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. 

Fundacja „Na ratunek dzieciom z choroba nowotworową” od blisko 25 lat pomaga dzieciom chorym na raka. Wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają tu na leczenie z całego kraju. To największy dziecięcy ośrodek przeszczepowy w Polsce. Każdego roku lekarze i pielęgniarki walczą w nim o życie 2 tysięcy dzieci. Fundacja wspomaga ich w tej pracy dzięki pomocy Darczyńców. Finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe, które procentują postępem w diagnostyce i skuteczności leczenia.

Osada składa się z studentów oraz absolwentów Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy pływają lub pływali w sekcji wioślarskiej. Są pośród nich studentki oraz studenci prawa, administracji, ekonomii, biotechnologii, którzy oprócz znakomitych wyników w nauce, odznaczają się dużą aktywnością sportową. Co roku startują w zawodach wioślarskich rywalizując zarówno z wioślarzami z polskich uczelni, jak również zagranicznymi. Zawody poprzedzane są wielomiesięcznymi treningami, które wymagają od wioślarzy wiele poświęceń. Przed zawodami każdy dzień zaczynają się o 5 rano, aby o 6 rozpocząć 10-kilometrowy trening. Po zajęciach na uczelni, znów wracają na trening, na którym pokonują kolejne 10  kilometrów na wrocławskiej Odrze.


 

Wsparli

X zł

Martyna

X zł

ciocia

Piekna akcja, wielkie usciski dla calej ekipy!
25 zł

Wpłata anonimowa

Powodzenia :)
10 zł

Natalia

oby jak najwięcej takich akcji! BRAWO! Trzymam kciuki, powodzenia
100 zł

Wpłata anonimowa

100 zł

babcia_basia

Brawooooo

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
66%
2 000 zł Wsparły 54 osoby CEL: 3 000 ZŁ