Witusiowe światełko w tunelu

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 4 353 osoby
160 014,15 zł (100%)
Zbiórka na cel
Operacja biopsji otwartej i usunięcie guza mózgu oraz leczenie w klinice neurochirurgii w Tubingen

Witold Rogalski

Warszawa, mazowieckie

GUZ MÓZGU - NOWOTWÓR OŚRODKOWEGO UKŁADU NERWOWEGO

Rozpoczęcie: 19 Sierpnia 2015
Zakończenie: 24 Września 2015

4 września 2015 rodzice Witusia otrzymali informację - nie ma refundacji! Niestety, szansa na refundację Witkowej operacji ze środków publicznych została przekreślona w przedbiegach. Neurochirurg z CZD odmówił wypełnienia wniosku do NFZ, bez którego NIE było możliwości ubiegania się o refundację.
Niewiarygodne... takie myślenie: "sami nie zrobimy, ale też nie pomożemy, aby prof. Schuhmann to zrobił".

Ale my się nie poddaliśmy, wspólnie uzbieraliśmy pieniądze potrzebne na wyjazd Witka. 24 września 2015 roku Witek był już na oddziale w szpitalu w Tubingen, kolejnego dnia miał wykonaną biopsję otwartą. Rodzice mogli być przy Witku aż usnął. Na sali operacyjnej był też histopatolog, który na bieżąco oceniał pobrany materiał i jego przydatność do badania. Pan Profesor był bardzo zadowolony z przebiegu operacji - udało się pobrać sporo materiału do badania, nie powodując żadnych ubytków neurologicznych.

1 października mieliśmy już wyniki badań - w końcu wiemy co siedzi w główce Witusia. Ganglioglioma I stopień złośliwości, nowotwór niezłośliwy. Rokowania są lepsze niż w przypadku guzów złośliwych. Rodzicom przedstawiono możliwości dalszego leczenia w Niemczech, jednak rodzice zdecydowali się wrócić do Polski, ponieważ leczenie, które zalecili onkolodzy w Tubingen jest w Polsce dostępne w ramach ubezpieczenia. Teraz, gdy jest już diagnoza, wiadomo, jak leczyć Witka. Przed nim jeszcze około 1,5 roku chemioterapii, teraz już nie na oślep, ale skierowanej na leczenie konkretnego nowotworu.

Dziękujemy wszystkim za pomoc. Bez wsparcia nie mielibyśmy ani diagnozy, ani pewności, że Witek jest leczony dobrą chemią. Teraz lekarze mogą walczyć, bo wiedzą, jak nazywa się wróg.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 4 353 osoby
160 014,15 zł (100%)