Zbiórka archiwalna
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do najnowszej zbiórki
Pokaż Ukryj

Tupot małych stópek

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 677 osób
28 300 zł (56,6%)
Zbiórka na cel
pobyt podczas leczenia w Paley Institute w USA

Wojciech Biliński, 9 lat

Żyrardów, mazowieckie

Tibial hemimelia - wrodzony brak kości piszczelowych

Rozpoczęcie: 6 Marca 2014
Zakończenie: 14 Stycznia 2015

Operacja Wojtka odbyła się 14 stycznia 2015 r. Wszystko się udało! - Fixator jest troszkę wyżej niż było w planie.- pisze mama zza oceanu. - Stopkę udało się ustawić na prosto. A teraz wydłużanie, ściąganie w dół strzałki, która jest przerośnięta. Staw skokowy zrobiony :) Wojtek ma sześć śrub do kręcenia. Prawie codziennie wszystkie o 1 milimetr. Założeniem dr Paley'a jest wydłużenie nóżki o 4 cm.

Wojtek po operacji odczuwał duży ból i skurcze, nóżka mu spuchła. Krzyczał, że nie chce chodzić normalnie, tylko na kolankach. Nic dziwnego, to była poważna operacja, cały czas był na mocnych środkach przeciwbólowych, a i tak cierpiał. Podczas pierwszego spaceru łzy lały się strumieniami. Wszystko to minie, musi być tylko dzielny. Rehabilitacja pomaga, 24 stycznia Wojtek pierwszy raz stanął na własnych nóżkach! I w końcu miał swój pierwszy, własny, upragiony bucik, o którym tak marzył :) Wierzymy mocno, że Wojtek da radę mimo bólu, który jest dla niego nie do zniesienia.

16 października 2015 roku, po 8 miesiącach pobytu w USA, Wojtek wrócił do domu - na własnych nóżkach! - Następna operacja na Florydzie za 2/3 lata. Oczywiście my też jesteśmy zadowoleni. Mega szczęśliwi. Nie da się po prostu opisać tego, co czujemy. Wojtek chodzi. BA! Biega!!!I O to chodziło. Ma buty. A ja muszę często powtarzać, by nie biegał za szybko. Pięknie to wymawiać. Teraz nadrabiamy zaległe sprawy. Jak dobrze byc w domu. - pisze mama Wojtka. - Chcieliśmy też podziękować wszystkim tym, którzy wspierali nas przez ten czas. Za każde słowo. Dodawanie otuchy. Za wszystko. Dziękuję.

Wojciech Biliński

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 677 osób
28 300 zł (56,6%)