Lepsze jutro jeszcze nadejdzie! Jeśli tylko dasz szansę Wojtusiowi...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 576 osób
32 309,59 zł (88,27%)
Brakuje jeszcze 4 290,41 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Roczna terapia logopedyczna, rehabilitacja w wodzie, przystosowanie pokoju

Wojciech Sobczyk, 3 latka

Konin, wielkopolskie

Astma, niedowład spastyczny, nadwzroczność astygmatyczna, opóźnienie rozwojowe, padaczka

Rozpoczęcie: 2 Grudnia 2019
Zakończenie: 7 Marca 2020

20 Stycznia 2020, 12:35
Dziękujemy za pomoc Wojtusiowi!

Kochani,

Wasze zaangażowanie w pomoc dla chorego Wojtusia przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! 

Wojciech Sobczyk

Na prośbę mamy chłopca powiększamy kwotę zbiórki o kolejny cel, jakim jest specjalistyczny turnus rehabilitacyjny. Jednocześnie dziękujemy za Waszą pomoc! 

Zaledwie 1 punkt w skali Apgar - tyle otrzymał Wojtuś, przychodząc na świat. Wcześniak, pojawił się tu zdecydowanie zbyt szybko… Walka o jego życie okazała się wygrana, lecz ta o zdrowie nadal trwa. Od momentu wyjścia ze szpitala sami musimy robić wszystko, by nasz synek był jak najbardziej samodzielny. Z całego serca prosimy o pomoc - koszty terapii nas przerastają, a dla Wojtusia to jedyna szansa!

Wojciech Sobczyk

31 tydzień ciąży - właśnie wtedy zaczął się przedwczesny poród. Radość z przyjścia na świat wyczekanego synka zastąpił ogromny strach! Wojtuś urodził się w ciężkim stanie, było mnóstwo powikłań poporodowych… Te wszystkie medyczne nazwy przyprawiają o zawrót głowy: zespół zaburzeń oddychania III stopnia, wylewy dokomorowe III stopnia i skutkujące nimi wodogłowie pokrwotoczne, zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej, ciężka zamartwica urodzeniowa oraz niedotlenienie okołoporodowe. Tak maleńka istota musiała się z tym wszystkim zmierzyć, by wygrać batalię o życie…

Zupełnie nie tak miało być! Czy jakikolwiek rodzic jest w stanie wyobrazić sobie większy koszmar? Czekasz na swoje dziecko, dbasz o siebie jak nigdy, by i jemu nic nie zabrakło. Chronisz, jednak czasami jesteś zupełnie bezradna… Właśnie wtedy, gdy zaczyna się przedwczesny poród, a życie twojego dziecka zostaje postawione na szali. 

Wojciech Sobczyk

Dziś nasz synek jest naszym największym szczęściem i robimy wszystko, by ułatwić mu start w życie. Nie jest łatwo… Po tak licznych powikłaniach Wojtuś wymaga wielopłaszczyznowej pomocy specjalistów. Cierpi na wodogłowie pokrwotoczne - jest to stan po wylewach III stopnia, ciężkim niedotlenieniu i urodzeniu się w ciężkiej zamartwicy. Wojtuś ma też padaczkę, niedowład spastyczny i astmę... Najgorsze jest to, że Wojtuś sam nie mówi nic, nie kojarzy słów z czynnością. To, co widać na filmiku, to efekt ciężkiej pracy logopedycznej. Choć synek w marcu skończy 4 latka, lekarze porównują rozwój jego mowy z 1,5-rocznym dzieckiem. 

I to wszystko tylko dlatego, że urodził się za wcześnie… 

Wojtuś jest pod opieką wielu poradni specjalistycznych. Dotychczas staraliśmy się radzić sobie sami, choć problemów i wydatków było i nadal jest mnóstwo. Nie jest łatwo… Jako mama musiałam zrezygnować z pracy, by móc opiekować się Wojtusiem i dwójką jego starszych braciszków. A koszty leczenia i terapii synka cały czas rosną… To już znacznie przerasta nasze możliwości finansowe, dlatego bardzo prosimy w imieniu swoim i naszego małego synka o pomoc.

Mocno wierzymy w siłę dobrych serc, którym los wcześniaków nie jest obojętny. Bo mimo że w szpitalu walka o życie zakończyła się zwycięstwem, my nadal sami, w ścianach własnego domu, mierzymy się z trudnościami, o których często nawet nikt nie wie…

Rodzice Wojtusia

******

Czytaj także:

konindzieciom.pl

lm.pl

*******

Losy Wojtusia możesz śledzić także tutaj: Wojtuś - życie małego wojownika.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 576 osób
32 309,59 zł (88,27%)
Brakuje jeszcze 4 290,41 zł
Wesprzyj Wesprzyj