typ Organizacja charytatywna
lokalizacja Warszawa, mazowieckie
Fundacja Instytut Wolontariatu Pracowniczego pomaga pomagać odpowiedzialnym społecznie pracodawcom.
Działamy od 2012 roku z inicjatywy i z udziałem liderów, ekspertów tematu. Jako jedyni kompleksowo rozwijamy CSR w działaniu i znamy go z wielu perspektyw – zarówno procesów wewnętrznych dużej organizacji biznesowej, jak i interesariuszy całej społeczności przedsięwzięcia.
NASZA MISJA
Tworzymy przestrzeń do rozwoju, współpracy i innowacji wszystkim tym, którzy odważnie zmieniają świat na lepszy, zaczynając od siebie. OD EGO DO ECO
CELAMI FUNDACJI jest wspieranie rozwoju wolontariatu pracowniczego, jako integralnego elementu społecznej odpowiedzialności i społecznego zaangażowania osób fizycznych, przedsiębiorców, instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych.
Fundacja realizuje swoje cele w szczególności poprzez:
1. Budowanie strategii rozwoju infrastruktury wolontariatu pracowniczego poprzez korzystanie między innymi z instrumentów prawnych i instytucjonalnych.
2. Edukację i wspieranie inicjatyw w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem wolontariatu pracowniczego.
3. Promocję społecznej odpowiedzialności pracodawców
ze szczególnym uwzględnieniem wolontariatu pracowniczego.
4. Tworzenie zasobów informacji tematycznej, w tym baz danych, z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem wolontariatu pracowniczego.
5. Wspieranie finansowe, rzeczowe, organizacyjne i merytoryczne innych organizacji, instytucji i środowisk realizujących cele fundacji.
6. Budowanie sieci kontaktów międzynarodowych w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem wolontariatu pracowniczego.
7. Organizowanie, prowadzenie i wsparcie finansowe i merytoryczne badań i analiz oraz udział w projektach badawczych dotyczących społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem wolontariatu pracowniczego.
8. Udział w debacie publicznej oraz rekomendowanie rozwiązań o charakterze systemowym w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem wolontariatu pracowniczego.
9. Angażowanie innych do realizacji lub promocji statutowy celów fundacji, tym ekspertów, przedstawicieli biznesu, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, mediów i środowisk twórczych.
Razem możemy więcej!
Ładuję...