Wózek Dawida

Dominik Tyralski
organizator skarbonki

Kochani! 13 kwietnia biorę udział w maratonie w Łodzi. Ale tym razem nie tylko o bieganie i nie tylko o wynik chodzi. Zachęcony przez pracowników Fundacji Hospicyjnej z Gdańska postanowiłem przeprowadzić małą zbiórkę w wielkiej sprawie

My biegacze doceniamy możliwość poruszania się, doceniamy beztroską radość jaką przynosi ruch i sprawność. Tym bardziej trudno nam się pogodzić z sytuacją, w której niczemu nie winne dziecko takiej możliwości nie posiada. 

Dawid choruje na rdzeniowy zanik mięśni, który powoduje ich powolny i nieuchronny zanik na skutek braku pobudzenia nerwowego. Ujawnił się, kiedy w wieku zaledwie 6 miesięcy chłopiec zachorował na zapalenie płuc. Kilka miesięcy później zdiagnozowano u niego atrofię mięśni, w wyniku której Dawid nie chodzi, a siedzi jedynie podparty

Dawidowi niezbędny jest specjalistyczny wózek elektryczny. Dzięki odpowiednio czułemu joystickowi chłopiec mógłby przemieszczać się samodzielnie i zaznać choć odrobinę niezależności.

Nie wierzę, żeby nie ruszyła was ta historia. Sam jestem ojcem dwóch wspaniałych i zdrowych córeczek i wiem, że Dawid i jego rodzice nie powinni zostać sami w swoich zmaganiach z losem.

Celem mojej zbiórki jest skromne 1000 zł, ale żeby kupić wózek rodzice Dawida potrzebują jeszcze 22 tys. Dlatego każda kwota jest ważna. Złotówka do złotówki i razem przebijemy tę ścianę, która stoi na drodze Dawida! 

O Dawidzie możecie się więcej dowiedzieć tu:
http://www.siepomaga.pl/f/fundacjahospicyjna/c/119 4#

Wpłaty możecie dokonać bezpośrednio na tej stronie. Zbiórka jest otwarta do 30 kwietnia. W tym czasie rozgrywane są maratony w Łodzi, Warszawie, Londynie, Wiedniu, Bostonie. Bez względu na to gdzie startujecie lub komu kibicujecie, na pewno uda wam się wygospodarować kilka złotych. Jednocześnie to okres świąt Wielkanocnych, czyli czasu w którym myślimy o odkupieniu i zmartwychwstaniu. Niech i dla Dawida to będzie okazja do usprawnienia swojego życia. 

Czasu nie jest wiele, ale wierzę, że zdążymy!

Zapraszam do mojego reaktywowanego ostatnio bloga, gdzie będę relacjonował zbiórkę i opiszę udział w maratonie.

http://tatabiega.blogspot.com

Wielkie dzięki !
Dominik

Wsparli

1 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Anonimowy Pomagacz

:)
40 zł

Anonimowy Pomagacz

Może pomógłby 1% z podatku , jeżeli udałoby się zdobyć numer konta i fundacji to cel byłby bliższy.
20 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Anonimowy Pomagacz

Cieszę się że mogłem pomóc :)

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
110%
1 101 zł Wsparło 15 osób CEL: 1 000 ZŁ