W pogoni za szczęściem

w pogoni za szczęściem
organizator skarbonki

„W pogoni za szczęściem” to autorski projekt Tomasza Pogona, maratończyka z Krakowa, który zakłada dołączenie do Klubu Siedmiu Kontynentów biegaczy, którzy przebiegną siedem maratonów, każdy na różnym kontynencie. Do tej pory dokonało tego jedynie czterech Polaków. Projekt „w pogoni za szczęściem” pod tym względem jest wyjątkowy, gdyż jego celem jest połączenie biegów w tychże maratonach ze zbiórką środków finansowych na rzecz osób potrzebujących. Założenie jest zatem proste: 7 maratonów, 7 kontynentów, 7 różnych osób. Pierwszy etap miał miejsce 24 lutego 2013 r. w Tokio i był realizwany na rzecz niepełnosprawnego Miłosza Pietrzyka.

Bohaterem drugiej części projektu jest 4,5 letni Kubuś Mrozowski zwany Kubiszonem, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Kubiszon urodził się z wrodzonym zapaleniem płuc, podejrzeniem posocznicy i małopłytkowością. Został oceniony przez lekarzy na 3pkt w skali Apgar i tylko dzięki intensywnej rehabilitacji i determinacji swojej mamy nie jest dziś przykuty do łóżka.

7 lipca 2013 roku Tomasz Pogon pobiegnie maraton w Rio de Janeiro aby zebrać kwotę 10 000 zł, która to pozwoli na zakup specjalistycznych ortez, umożliwiających Kubiszonowi chodzenie!

Szczegóły projektu znajdują się na stronie www.wpogoni.com.pl

Zapraszamy do wsparcia!
Tomasz Pogon
 

Wsparli

X zł

Anonimowy Pomagacz

Powodzenia!
42 zł

Anonimowa Pomagaczka

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
35%
3 542 zł Wsparły 2 osoby CEL: 10 000 ZŁ