Fundacja Miłosierdzie WTZ Doruchów

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Kalisz, wielkopolskie

Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych ,, Miłosierdzie '' w Kaliszu , którego Prezesem jest Pan Stanisław Bronz jako jednostka prowadząca obejmuje 7 Warsztatów Terapii Zajęciowej południowej Wielopolski w tym WTZ W Doruchowie, który jako jeden z przewodnich WTZ Fundacji od lat prowadzi szeroko rozumiana rehabilitacje społeczno - zawodową - w tym praktyki zawodowe u pracodawców na wolnym rynku pracy. Fundacja jest organizatorem wielu wystaw prac uczestników WTZ i ŚdS - ów o zasięgu ogólnopolskim. Niejednokrotnie prace naszych podopiecznych gościły w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej. Nasza Fundacja prowadzi współpracę z innymi Fundacjami i Stowarzyszeniami, które zajmują się aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Doruchowie działa już ponad 20 lat .

Swoim wsparciem i zajęciami terapii zajęciowej obejmujemy 35 osób dorosłych z rożnymi niepełnosprawnościami , głównie intelektualnymi. Często jesteśmy dla tych osób drugim domem a dla niektórych z nich jednym domem. Nasi podopieczni w dużej części pochodzą z środowisk wiejskich. Warsztat daje im namiastkę prawdziwego życia , gdzie mogą zjeść ciepły posiłek , daje możliwość skorzystania z łazienki i wielu podstawowych spraw życia codziennego.

Warsztat to też miejsce gdzie nasi podopieczni uczą się pracy. Poprzez terapię zajęciową jak i wychodzenie do pracodawców na praktyki zawodowe dla niektórych z nich daje to możliwość znalezienia pracy zarobkowej , co znacznie podnosi ich możliwości finansowe.

Wpłaty

Ładuję...