Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni

Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni
1 Stały Pomagacz
Patryk Spurgiasz
20 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Reprezentant Grzegorz Miloch

E-mail hospicjum.gdynia@wp.pl

Telefon 58 665-66-55

Lokalizacja Gdynia, pomorskie

Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni od 1987 roku obejmuje nieodpłatną opieką paliatywną osoby nieuleczalnie chore. Nasi podopieczni to osoby dotknięte chorobami nowotworowymi w ostatnich miesiącach i tygodniach życia. 

Naszą działalność prowadzimy poprzez:

  • Hospicjum Domowe - obejmuje opieką osoby znajdujące się w zaawansowanym stadium nieuleczalnych chorób a nie poddających się leczeniu przyczynowemu. Świadczenia Hospicjum Domowego polegają na wizytach lekarza, pielęgniarki, rehabilitanta, psychologa, księdza i pracownika socjalnego w domu osoby objętej opieką Hospicjum.
  • Hospicjum Stacjonarne – obejmuje opieką  osoby chore znajdujące się w stanie terminalnym oraz chorych mających niekontrolowane objawy. Jest to głównie długoterminowa opieka nad chorymi nie mającymi dostatecznej opieki w warunkach domowych.
     
  • Poradnia Medycyny Paliatywnej i Leczenia Bólu  - udziela porad i konsultacji oraz wykonuje wskazane przez lekarza zabiegi pielęgniarskie i rehabilitacyjne.
     
  • Ośrodek Opieki nad Osieroconymi - obejmuje opieką rodziny osierocone oraz zapewnia dzieciom z rodzin osieroconych zorganizowany wypoczynek w okresie wakacji.
  • Ośrodek Edukacyjny - prowadzimy również działalność dydaktyczną. Nauczanie dotyczy zarówno sfery typowo kształceniowej, jak i wychowawczej. Na terenie placówki odbywają się zajęcia praktyczne, praktyki zawodowe dla studentów i słuchaczy szkół medycznych, jak również staże zawodowe dla lekarzy i pielęgniarek.
  • Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego – dla potrzeb naszych podopiecznych i nie tylko uruchomiliśmy wypożyczalnię niezbędnego sprzętu medycznego.

Wsparli

60 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Irena Hubner

200 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowa Pomagaczka

100 zł

Wojciech

Pokaż więcej

1 Stały Pomagacz
Patryk Spurgiasz
20 zł miesięcznie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość