Wyprać troski małe i duże

Za progiem Nowy Rok. Z tej okazji chcielibyśmy zrobić naszym podopiecznym szczególny prezent. Pomożecie?.. Dopiszcie prezent dla domu dziecka do świątecznej to-do listy! :)

..Za lasami, jezio­rami, 100 km od Pozna­nia znaj­duje się malow­ni­cza miej­sco­wość Kosewo, a w Kose­wie – Dom dla Dzieci i Mło­dzieży „Szansa”… i tu wła­ści­wie kon­wen­cja baśniowa się kończy…

Fundacja „Tak po prostu. Fundacja pomocy dzieciom”  robi co może, aby Dzieciom chociaż na chwilę zaczarować rzeczywistość – organizujemy warsztaty, wycieczki, konkursy, pomoc w nauce, zajęcia sportowe i artystyczne. Dbamy, aby Dzieci spędzały czas aktywnie i wiemy, że w zabawie „brudne dziecko to szczęśliwe dziecko”. Problem w tym, że po zabawie trzeba zrobić pranie…

A tymczasem w  Domu w Kose­wie mieszka 15 dziew­cząt oraz 15 chłop­ców i aktualnie wszyscy mają do dyspozycji tylko jedną pralkę. Do tego przepisy mówią, że nie należy łączyć ubrań dzieci w jednym praniu…. Aktualna pralka jest dużą (na ubranka jednego dziecka stanowczo za duża!), do tego stara i głośna. I pozostaje jeszcze problem suszenia – Dzieci pranie wieszają wszędzie: na sznurkach w pokojach, balustradach, poręczach klatki schodowej.

Dlatego bardzo chcielibyśmy zrobić im prezent na Nowy Rok i podarować nową, ekonomiczną pralkę oraz suszarkę.  Na ten cel potrzebujemy 4 500 złotych (suszarki niestety są bardzo drogie.. ).

Pomóż nam, aby dla Dzieci w Kosewie zabawa była prawdziwym czasem beztroski. Wypierzmy ich codzienność z tak przyziemnych problemów jak pranie i suszenie!

Wsparli

35 zł

Anonimowa Pomagaczka

Jeszcze raz ja, bo ze smutkiem widzę, że bardzo powoli przybywa :(
20 zł

Anonimowa Pomagaczka

Lepiej niewiele niż wcale :) Trzymam kciuki za zebranie pełnej kwoty.
300 zł

FORDATA VDR

FORDATA dorzuca do świątecznego wora! Ponoć DOBRO się mnoży kiedy się nim dzielimy. Niech nasza wpłata przyciągnie kolejne! Marry X-mass!
50 zł

OlaManola

Trzymam kciuki za zebranie całej kwoty:) Wesołych Świąt!
X zł

Anonimowa Pomagaczka

Ojciec prać? Prać!

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do:
36%
1 660 zł Wsparło 20 osób CEL: 4 500 ZŁ