Proszę, spraw, że moje dziecko będzie żyć

Zbiórka na cel: leczenie onkologiczne wg protokołu EURO EWING 2008, by ocalić życie Jarka
Yaraslau Pazniak
Verified Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 8 848 osób
206 730 zł (100%)

Yaraslau Pazniak, 14 lat

rak kości: Mięsak Ewinga kości udowej lewej

Warszawa, mazowieckie

Rozpoczęcie: 29 Maja 2017
Zakończenie: 29 Sierpnia 2017

Rezultat zbiórki

Od czasu naszej zbiórki u Jarka spore zmiany – i dużo dobrych wieści. Przypomnijmy – chory na mięsaka Jarek po nieudanym leczeniu w Mińsku rozpoczął leczenie w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Cały proces był konsultowany z włoskimi lekarzami – Jarek miał za sobą operację usunięcia guza w Bolonii. Chciano wówczas pobrać komórki macierzyste Jarka, by w przyszłości wykonać autoprzeszczep jednak z uwagi na trwające leczenie i stan chłopca, nie było to możliwe. Lekarze kontynuowali standardową chemioterapię.

Pod koniec czerwca Jarek trafił do szpitala w Lublinie, gdzie w trakcie trzech dni udało się pobrać jego komórki macierzyste. Zaraz po tym chłopiec ponownie trafił do Warszawy, gdzie w lipcu przeszedł kolejne dwa cykle chemioterapii i jednocześnie był przygotowywany do rozpoczęcia megachemii.

Kiedy wyniki badań były zadowalające, Jarek trafił do szpitala w Lublinie, gdzie w sierpniu przeszedł megachemię i autoprzeszczep komórek macierzystych. Dwa tygodnie po samym zabiegu były najtrudniejsze, bo nie wiadomo było jak organizm Jarka zareaguje na autoprzeszczep. Pojawiła się gorączka i wysypka, a Jarek nie był w stanie nic jeść. Został podłączony do kroplówki, jego waga spadała. Na szczęście jego stan zaczął się poprawiać, a kolejna wizyta w Warszawie pokazała, że wszystko zaczyna zmierzać ku dobremu. Równocześnie zaczęto wdrażać rehabilitację, by Jarek jak najszybciej mógł poruszać się bez pomocy kuli.

Niedawne konsultacje z włoskimi lekarzami pokazały, że konieczna jest ponowna operacja, ponieważ kości nie zrastają się tak jak należy. Termin tej operacji został wyznaczony na początek lutego, a jej koszt to 10 tys. euro. Sfinansowana zostanie ona ze środków zgromadzonych podczas poprzedniej zbiórki. Wówczas nie było potrzeby wykorzystania całości, ponieważ Jarosław w końcu, po długich staraniach, otrzymał Kartę Stałego Pobytu i dzięki temu część leczenia (megachemia, autoprzeszczep) została zapewnione i sfinansowana przez NFZ.

Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili temu chłopcu walkę z rakiem, którzy przyczynili się do tego, że Jarek mógł przejść chemioterapię i leczenie w Lublinie i w Warszawie. W walce z śmiertelnym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór, liczy się każdy dzień. Dzięki Wam nie trzeba było czekać, można było ratować to, co najcenniejsze – życie dziecka. Wierzymy, że walka Jarka zakończy się zwycięstwem. Szansę na to otrzymał dzięki Wam.

Dziękujemy, drodzy Pomagacze!

Jarek z mamą

Verified Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 8 848 osób
206 730 zł (100%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość