Dokończenie budowy Oddziału Pielęgnacyjno-Opiekuńczego dla Dzieci

W 2018 roku rozpoczęliśmy budowę nowego budynku naszego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego, który jest zlokalizowany przy ul. Włocławskiej 169b w Toruniu.

12 dzieci znajduje się w starym budynku, którego standardy są dalekie od oczekiwań. Kilkuosobowe ciasne sale, wspólna łazienka i brak miejsca na osobne gabinety terapeutyczno-rehabilitacyjne utrudniają zmagania z chorobą. Te dzieci widzą mury wznoszone za oknem i z utęsknieniem czekają na chwilę przeprowadzki.  

Większość z nich najpierw skrzywdził los, a później ludzie. Bardzo często matka, która porzuca przy porodzie i dziecko trafia do nas ze skierowaniem sądowym. 

Dorośli, młodzież i dzieci czekają na weekend z utęsknieniem. Wolne od pracy, rodzice mają więcej czasu, nie trzeba iść do szkoły, można się spotkać ze znajomymi, bawić do woli...


Nie w przypadku naszych dzieci i ich rodzin. Kiedy pobyt z dzieckiem jest związany z ciężką pracą i walką o efekty. Z bólem i łzami. Kiedy wszystkie sukcesy terapeutyczne przestają być ważne, bo dziecko przegrywa walkę z chorobą lub jego stan pogarsza się na tyle, że trzeba zaczynać całą pracę od nowa.


Dni tygodnia przestają mieć znaczenie. Po prostu dziękujemy za każdy dzień i każdego dnia dajemy z siebie tyle samo. Radość życia czerpiemy z rzeczy banalnych. Nasi podopieczni mają drobne marzenia. Zabawki, słodycze, nowe ubrania... Nie wiedzą, że można oczekiwać od życia więcej.


Wspólne kilkuosobowe sale, wspólna łazienka, świetlica... Często terapeuci w tym samym czasie pracują z dziećmi w jednym pomieszczeniu, ponieważ pozostałe są zajęte przez rehabilitantów, masażystów, pedagogów, psychologów. Ukończenie budowy znacząco wpłynie na jakość życia dzieci i zapewni naszym podopiecznym jeszcze lepsze warunki do egzystencji.


Marzy nam się, by dzieci poczuły, że mają wszystko, co najlepsze. By miały swoje piękne pokoje, w których nie są budzeni przez innych pacjentów w środku nocy. Łazienki dla siebie, na które nie trzeba czekać, nie dla 12 osób. By mogły brać udział w zajęciach w pełnym skupieniu. W Salach Doświadczania Świata z prawdziwego zdarzenia. W gabinetach terapeutycznych. Nasza placówka jest nie tylko miejscem zajęć terapeutyczno-rehabilitacyjnych, ale przede wszystkim jest ich prawdziwym Domem. Pełnym miłości, ciepła i zrozumienia.


Jesteśmy coraz bliżej celu, bo nowy budynek Oddziału Pielęgnacyjno-Opiekuńczego przy Służewskiej już się wznosi. Jednak niebawem mija 3 rok od rozpoczęcia budowy a nam nadal brakuje pieniędzy na wykończenie części dla dzieci. 12 dzieci, które czekają. Które widzą nowy budynek przez okno i mają NADZIEJĘ.


Rozpoczęliśmy budowę Oddziału Pielęgnacyjno-Opiekuńczego dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych bez żadnego wsparcia finansowego, ponieważ zmusiła nas do tego sytuacja. Budowaliśmy z własnych środków dopóty, dopóki nam wystarczyło pieniędzy. 

Potrzebujemy 1 200 000 zł, by dokończyć budowę, móc się tam wprowadzić i kontynuować leczenie w odpowiednich warunkach. 

W nowym budynku, który widzicie na zdjęciach poniżej, utworzymy Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy z 20 miejscami dla dorosłych i 12 dziecięcymi. Pieniądze przeznaczymy na część dziecięcą.

Wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się zbudować Nadzieję, dla kolejnych pokoleń nieuleczalnie chorych dzieci.

Toruń jest miastem, które od wieków strzeże Anioł. Głęboko wierzymy, że jesteśmy pod opieką wielu wspaniałych Aniołów, a Ty możesz zostać kolejnym z nich.

Dziękujemy z głębi serca!

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Wsparli

10 zł

Jakub Strzelka

KONCERT
50 zł

Jolanta Kwiatkowska

Koncert
50 zł

Katarzyna Bilska

Koncert
50 zł

Anna Rissmann

Koncert
50 zł

Grażyna Treiderowska

Koncert
50 zł

Joanna Biowska

Koncert

Pokaż więcej

2%
35 801 zł Wsparły 533 osoby CEL: 1 200 000 ZŁ
Wesprzyj