Dokończenie budowy Oddziału Pielęgnacyjno-Opiekuńczego dla Dzieci

W 2018 roku rozpoczęliśmy budowę nowego budynku naszego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego, który jest zlokalizowany przy ul. Włocławskiej 169b w Toruniu.

12 dzieci znajduje się w starym budynku, którego standardy są dalekie od oczekiwań. Kilkuosobowe ciasne sale, wspólna łazienka i brak miejsca na osobne gabinety terapeutyczno-rehabilitacyjne utrudniają zmagania z chorobą. Te dzieci widzą mury wznoszone za oknem i z utęsknieniem czekają na chwilę przeprowadzki.  

Większość z nich najpierw skrzywdził los, a później ludzie. Bardzo często matka, która porzuca przy porodzie i dziecko trafia do nas ze skierowaniem sądowym. 

Dorośli, młodzież i dzieci czekają na weekend z utęsknieniem. Wolne od pracy, rodzice mają więcej czasu, nie trzeba iść do szkoły, można się spotkać ze znajomymi, bawić do woli...


Nie w przypadku naszych dzieci i ich rodzin. Kiedy pobyt z dzieckiem jest związany z ciężką pracą i walką o efekty. Z bólem i łzami. Kiedy wszystkie sukcesy terapeutyczne przestają być ważne, bo dziecko przegrywa walkę z chorobą lub jego stan pogarsza się na tyle, że trzeba zaczynać całą pracę od nowa.


Dni tygodnia przestają mieć znaczenie. Po prostu dziękujemy za każdy dzień i każdego dnia dajemy z siebie tyle samo. Radość życia czerpiemy z rzeczy banalnych. Nasi podopieczni mają drobne marzenia. Zabawki, słodycze, nowe ubrania... Nie wiedzą, że można oczekiwać od życia więcej.


Wspólne kilkuosobowe sale, wspólna łazienka, świetlica... Często terapeuci w tym samym czasie pracują z dziećmi w jednym pomieszczeniu, ponieważ pozostałe są zajęte przez rehabilitantów, masażystów, pedagogów, psychologów. Ukończenie budowy znacząco wpłynie na jakość życia dzieci i zapewni naszym podopiecznym jeszcze lepsze warunki do egzystencji.


Marzy nam się, by dzieci poczuły, że mają wszystko, co najlepsze. By miały swoje piękne pokoje, w których nie są budzeni przez innych pacjentów w środku nocy. Łazienki dla siebie, na które nie trzeba czekać, nie dla 12 osób. By mogły brać udział w zajęciach w pełnym skupieniu. W Salach Doświadczania Świata z prawdziwego zdarzenia. W gabinetach terapeutycznych. Nasza placówka jest nie tylko miejscem zajęć terapeutyczno-rehabilitacyjnych, ale przede wszystkim jest ich prawdziwym Domem. Pełnym miłości, ciepła i zrozumienia.


Jesteśmy coraz bliżej celu, bo nowy budynek Oddziału Pielęgnacyjno-Opiekuńczego przy Służewskiej już się wznosi. Jednak niebawem mija 3 rok od rozpoczęcia budowy a nam nadal brakuje pieniędzy na wykończenie części dla dzieci. 12 dzieci, które czekają. Które widzą nowy budynek przez okno i mają NADZIEJĘ.


Rozpoczęliśmy budowę Oddziału Pielęgnacyjno-Opiekuńczego dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych bez żadnego wsparcia finansowego, ponieważ zmusiła nas do tego sytuacja. Budowaliśmy z własnych środków dopóty, dopóki nam wystarczyło pieniędzy. 

Potrzebujemy 1 200 000 zł, by dokończyć budowę, móc się tam wprowadzić i kontynuować leczenie w odpowiednich warunkach. 

W nowym budynku, który widzicie na zdjęciach poniżej, utworzymy Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy z 20 miejscami dla dorosłych i 12 dziecięcymi. Pieniądze przeznaczymy na część dziecięcą.

Wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się zbudować Nadzieję, dla kolejnych pokoleń nieuleczalnie chorych dzieci.

Toruń jest miastem, które od wieków strzeże Anioł. Głęboko wierzymy, że jesteśmy pod opieką wielu wspaniałych Aniołów, a Ty możesz zostać kolejnym z nich.

Dziękujemy z głębi serca!

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Wsparli

X zł

Wpłata anonimowa

20 zł

Wpłata anonimowa

50 zł

Edyta & Piotr

Lato z nadzieją może trwać i w zimie :) Plakat Fisheclectic
50 zł

Wpłata anonimowa

200 zł

Wpłata anonimowa

1 000 zł

G.P.

Pokaż więcej

3%
38 704 zł Wsparło 551 osób CEL: 1 200 000 ZŁ
Wesprzyj