Serduszko Zosi gaśnie. Pomóżmy je uratować

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 4 296 osób
150 976 zł (100,01%)
Zbiórka na cel
Operacja serduszka Zosi w Klinice w Munster

Zosia Koprowska , 3 lata

Dąbrowa Chełmińska , kujawsko-pomorskie

DORV – dwuujściowa prawa komora serca, niedorozwój lewej komory, ubytek międzykomorowy i międzyprzedsionkowy, zwężony łuk aorty

Rozpoczęcie: 31 Lipca 2017
Zakończenie: 7 Września 2017

Rezultat zbiórki

23 lutego Zosia przeszła bardzo ciężką i skomplikowana operację na otwartym sercu! Przez 3 dni nasze Słoneczko było podłączone pod płucoserca tzw. Ecmo. Z dnia na dzień redukowano Ecmo i w poniedziałek Zosia oddychała w 85% samodzielnie!. Po kilku dniach prof. E. Malec zdecydował o odlaczeniu ecmo i serduszko pracowało samo!


Na OIOM'ie spędziliśmy 8 dni. 8 marca opuściliśmy klinikę. Nasza gwiazdeczka powoli dochodzi do siebie. Dzisiaj wiemy, że ta operacja w Polsce byłaby niemożliwa. Nasze dziecko trafiło do profesora Malca w ostatnim momencie. Zsunięty banding i nadciśnienie płucne. Jak to możliwe, że w Polsce nikt podczas echo tego nie widział, a wciąż kazano nam czekać ?


Dzięki wszystkim ludziom dobrej woli udało nam się na czas pojechać do profesora Malca. Dzięki Waszej pomocy nasze dziecko żyje!  Przed nami niestety jeszcze cewnikowanie serduszka. Tętnica, na której był banding wymaga będzie balonikowana i został jeszcze jeden ubytek. Wszystko dlatego, że w Polsce za długo czekaliśmy.....
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas i umożliwili nam uratowanie życia naszej kochanej córeczki! 
Chcielibyśmy również podziękować fundacji Serce dziecka oraz fundacji Siepomaga.pl za pomoc, wsparcie, dobre słowo i całokształt. Bez WAS to wszystko nie byłoby możliwe!

Bardzo dziękujemy ♡♡♡♡♡♡♡♡♡

Zosia Koprowska

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 4 296 osób
150 976 zł (100,01%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość