Tak, sięgam Ci do pięt

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 272 osoby
12 000 zł (100%)

Dominik Morawek

Olsztyn, warmińsko-mazurskie

Rozpoczęcie: 18 Kwietnia 2014
Zakończenie: 22 Grudnia 2014

"Na co idą Wasze wpłaty na subkonto? Na to na przykład, aby pewne dziecko zaczęło samodzielnie chodzić" - pisaliśmy podczas zbiórki, apelując o wsparcie Żunia na drodze stawiania go do pionu. Właśnie. Po ponad dwóch latach rehabilitacji, Dominik zaczął śmigać jak mały bąk. Chodzi, biega jak perszing i wciąż doskonali sztukę dźwigania swojej ponadprzeciętnie dużej głowy. 
 
Osiągnięta finansowa kwota 12 000 zł. zapewnia Żuniowi nie tylko regularną, roczną siłownię. Wasze wsparcie pozwoliło na zakup sprzętu do wspomagania rehabilitacji (drabinka rehabilitacyjna, materac gimnastyczny czy piłka), co nie pozostaje bez wpływu na jakość i ciągłość ćwiczeń. Na dzień dzisiejszy udało się sprawić, że Dominik samodzielnie siedzi, wstaje i chodzi. W niemałym stopniu udało się również zredukować hiperkifozę kręgosłupa i inne motoryczne bariery, wynikające z zaburzeń rozwoju kośćca, charakterystycznych achondroplazji.
 

To dzięki Wam Dominik zaczyna nadrabiać stracony czas i mimo nieharmonijnego rozwoju, z pasją rasowego dwulatka poznaje otaczający go świat.

 

 
Co dalej? 

Zebrana suma umożliwi nam doskonalenie umiejętności poruszania się Żunia w pozycji pionowej, co jest utrudnione przy zaburzonych proporcjach jego ciała. W dalszym ciągu będziemy prostować i wzmacniać jego kręgosłup, stawy i brzuch tak, aby jego upadki, były rzadsze i łagodniejsze w skutkach, a umiejętności ogólnorozwojowe, w wieku Żunia silnie oparte o rozwój motoryczny, bardziej zaawansowane. 

 

My, jako rodzice, z optymizmem patrzymy na rozwój naszego synka. To dzięki Państwa wpłatom, cieszymy się jego uśmiechem i postępami w dążeniu do bycia sprawnym i samodzielnym. Dlatego musicie wiedzieć, że swoją pomocą postawiliście Żunia na nogi! 

 
Dziękujemy,

Dominik, Iga i Andrzej Morawek

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 272 osoby
12 000 zł (100%)