Uwaga – zbiórka na ratowanie życia❗️Straszna choroba, odbiera oddech Zuzi!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 35 112 osób
1 281 516,23 zł (100,38%)
Zbiórka na cel
Ratowanie życia: roczne nierefundowane leczenie mukowiscydozy

Zuzia Opolska, 13 lat

Boratyniec Ruski, podlaskie

Mukowiscydoza, niewydolność jednego płuca, postępujące zmiany oskrzelowo-płucne, obniżenie wydolności oddechowej

Rozpoczęcie: 7 Grudnia 2020
Zakończenie: 7 Marca 2021

Kod ATC leku R07AX02 Kod ATC leku R07AX

Poprzednie zbiórki

15 264,10 zł (33,92%)

335

21.06.2010 - 01.09.2011

335

15 264,10 zł

21.06.2010 - 01.09.2011

02 Marca 2021, 13:24
Zuzia ma już leki!

KOCHANI
Kaftrio+Kaydeco JEST JUŻ U ZUZI – prawie Najdroższy lek na
świecie
Kto jak nie WY Wszystko dzięki WAM!
To jedyna nadzieja dla Zuzi
Będziemy Was informować przynajmniej jak się czuje Zuzia
oraz za jakiś miesiąc jakie są aktualne wyniki badań.

DZIĘKUJEMY!

Zuzia Opolska

Pokaż wszystkie aktualizacje

22 Stycznia 2021, 10:05
Zuzia trafiła do szpitala❗️ Wciąż brakuje pieniędzy na całą terapię!

Mam 13 lat i marzenie, by dożyć swoich 18 urodzin, choć szanse mam bardzo małe! Choroba zabiera mi wszystkie plany i marzenia – zabiera mi moje życie, które tak kocham...

Najgorsze jest to, że Zuzi prawe płuco – a dokładnie, jego martwa część – już nie podejmie pracy. Reszta jest już też bardzo poważnie zaatakowana chorobą. Trwają konsultacje nad podjęciem ostatecznej decyzji,  kiedy i czy w ogóle usuwać to płuco.

Zuzia Opolska

Zuzia ma tylko 13 lat. Jak sami widzicie, jedynym wyjściem jest
uzbieranie pełnej kwoty na roczną kurację. Dwa leki, na które zbieramy, mogą zatrzymać chorobę! Jest to w tej chwili najlepsza kuracja na świecie!

"Roczny koszt leczenia to suma 1,3 miliona złotych – jestem już tak blisko celu. Przez rok nie będę się bała, że choroba zniszczy mnie do końca! To w tej chwili jedyna moja szansa!

Ratujcie mnie, bo kończy się mój czas! Jeśli jak najszybciej nie rozpocznę leczenia – umrę!" Zuzia

20 Grudnia 2020, 23:08
Zuzi grozi amputacja płuca ❗️Potrzebna jest mobilizacja i udostępnienia zbiórki Zuzi

Jedno płuco Zuzi jest już całkowicie niewydolne, lekarze chcą je usunąć, drugie działa tylko częściowo. Nie można czekać – nie ma czasu do stracenia, bo jeśli nam się nie uda, po Zuzię przyjdzie śmierć...

Niestety, Zuzię zaatakowała bakteria o nazwie pseudomonas aeruginosa (pałeczka ropy błękitnej), która jest „zabójcą płuc”. Dotychczasowe leczenie szpitalne nie przyniosło skutku.

Bakteria nie została zlikwidowana, pomimo agresywnej szpitalnej antybiotykoterapii. W tej sytuacji pozostaje tylko podanie leków, które  nie są refundowane.

Jeśli do Świąt zbierzemy 200 tys. złotych, Zuzia będzie mogła rozpocząć terapię! Zabezpieczymy 2 miesiące leczenia – to w tej chwili dla Zuzi być albo nie być!

Prosimy Was o udostępnienia zbiórki, bo tylko tak możemy walczyć o nowe wpłaty!

Nazywam się Zuzia Opolska. Mam dopiero 13 lat. Choruję na MUKOWISCYDOZĘ w jej formie najbardziej agresywnej – nieuleczalną, śmiertelną chorobę, która zabiera mnie z tego świata. Jestem po 5 operacjach. Potrzebuję terapii, czyli dwóch leków przyczynowych (leki te muszą być przyjmowane jednocześnie). Terapia tymi lekami nie jest refundowana w Polsce, w odróżnieniu od wielu krajów zachodniej Europy. Polska to biała plama na karcie Europy. Roczny koszt leczenia to suma bliska 1,2 mln zł!

Zuzia Opolska

Mojej rodziny nie stać na taki wydatek. W Polsce najtańszą forma leczenia MUKOWISCYDOZY, jest wypłata zasiłku pogrzebowego. Mam dopiero 13 lat. Twoja pomoc = moje ŻYCIE!  Chorobę zdiagnozowano u mnie po urodzeniu. Moja obecna sytuacja jest tak ciężka, że bez stałych hospitalizacji w Centrum Leczenia Mukowiscydozy w Dziekanowie Leśnym, moje życie szybko by się zakończyło. Mam 13 lat i marzenie, by dożyć swojej 18-stki jest MARZENIEM nie wiem, czy realnym. Moje prawe płuco jest kompletnie zniszczone i lekarze zastanawiają się nad jego usunięciem. Mam tylko 13 lat.

Tylko Wasza pomoc w zakupie leku przyczynowego KAFTRIO+Kalydeco, daje mi nadzieją na w miarę normalne ŻYCIE, być może nawet o kilkanaście lat. Ludzie zdrowi noją się starości – ja natomiast marzę o starości. ŻYJĘ- bo modlą się i walczą o mnie moi rodzice.

Tata jest księdzem wyznania prawosławnego. Czyli jestem w pewnym sensie inna, wyjątkowa. Mam dwóch zdrowych i dorosłych braci: Dawida i Szymona. Moją pasją jest życie i ta druga to makijaże. Chciałabym dzięki Wam spełnić te dwie, tylko te dwie. Nie marzę o niczym więcej.

Mój dzień, to 6 godzin rehabilitacji. Nie chodzę do szkoły, gdyż nie daję rady. Nie mam koleżanek i kolegów odwiedzających mnie gdyż … jestem chora. Co gorsze, mukowiscydozie towarzyszą inne choroby, które rozwijają się również u mnie jak też i u większości pacjentów z Mukowiscydozą. Mam problemy z cukrem, zaburzeniem jelit, rozstrzeniem oskrzeli, niewydolnością trzustki, przewlekłym zapalenie zatok, przewlekłym zapalenie oskrzeli i innymi dolegliwościami. Moja wydolność płuc to tylko 56 % . Mam tylko 13 lat. Choroba zabiera mi wszystkie mole plany i marzenia – ZABIERA MOJE ŻYCIE!

Zuzia Opolska

Mam tylko 13 lat. Osoby chore na mukowiscydozę, które żyją w krajach gdzie leki, o które walczę są refundowane, już po miesiącu jego przyjmowania odstawiają nawet tlen. Płuca oczyszczają się i regenerują w szybkim tempie. Osoby zakwalifikowane do przeszczepu płuc po roku czasu przyjmowania leków przyczynowych, nagle nie potrzebują tego przeszczepu. Ci ludzie żyją normalnie. Wracają do pracy, chodzą do szkoły (ja nie wiem, co to znaczy chodzić do szkoły i mieć koleżanki), realizują swoje marzenia.

Chciałabym poprosić Was, moich aniołów, byście pomogli dla mnie i dla mojej rodziny, by oni nie szukali dla mnie miejsca na cmentarzu, ale byście pomogli mi kupić te leki, by ŻYĆ. Mam tylko 13 lat. - Wasza Zuzia … „Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście” Mat. 25,40 

––––––––––––––––

Zobacz materia o Zuzi w TV PODLASIE –> KLIK

Zuzia Opolska

Zobacz stronę Zuzi –> KLIK

Zuzia Opolska

WSPIERAJ POPRZEZ LICYTACJE –> KLIK

Zuzia Opolska

OBEJRZYJ WYWIAD O ZUZI W TV:

CZĘŚĆ 1 – KLIK

Zuzia Opolska

CZĘŚĆ 2 –> KLIK

Zuzia Opolska

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 35 112 osób
1 281 516,23 zł (100,38%)