Czytasz archiwalną treść zamkniętej zbiórki
Możesz wesprzeć aktualną zbiórkę
Postęp aktualnej zbiórki
375 379 zł (51,07%)
Wesprzyj
Pokaż Ukryj

Guz mózgu – czy to znaczy koniec?

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 3 504 osoby
164 794,14 zł (101,06%)
Zbiórka na cel
Wykonanie biopsji w Zurychu, która pozwoli dobrać odpowiednie leczenie guza

Marek Piłatowski, 7 lat

Szczecin, zachodniopomorskie

Guz pnia mózgu DIPG H3K27M z mutacją TP53

Rozpoczęcie: 25 Kwietnia 2019
Zakończenie: 4 Czerwca 2019

Marek Piłatowski

Dzięki Wam Drodzy Darczyńcy udało się pojechać do Universitäts-Kinderspital w Zurychu. Wykonanie biopsji przebiegło zgodnie z planem. Pierwsze wyniki otrzymaliśmy w ciągu miesiąca od wykonania badania. Pani doktor potwierdziła, że jest to rozlany guz pnia mózgu DIPG H3K27M z mutacją TP53.

Niestety są to bardzo złe wieści dla nas. Marek ma najbardziej złośliwą odmianę tego guza. Rokowania są bardzo złe. Guz jest niezwykle agresywny i nieprzewidywalny.  W końcu po biopsji i po badaniach DNA mieliśmy komplet wyników i doskonale wiemy z czym walczymy. Wiemy także, jakie badania i leczenie nie przyniosą efektu i nie warto w nich brać udziału. Od innych rodziców dostaliśmy namiary na Instituto de Oncología Intervencionista w Meksyku (IDIOM). Tam leczą dzieci specjalną chemioterapią podawaną bezpośrednio do guza. Jest to połączenie kilku środków chemicznych celem dywersyfikacji efektów. Dodatkowo ten protokół leczenia jest połączony z immunoterapią.

Wstępnie lekarze określili czas na leczenia na 12 miesięcy, ale zobaczymy jak guz będzie reagował na ten protokół leczenia. W chwili obecnej jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie lekarze podejmą się leczenia i gdzie stosowany przez nich protokół przynosi pozytywne efekty. 

Znowu liczymy na Waszą pomoc!

Rodzice Marka

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 3 504 osoby
164 794,14 zł (101,06%)