Czytasz archiwalną wersję tej zbiórki
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do najnowszej zbiórki
Pokaż Ukryj

Jeśli on umrze, mój świat się skończy! – pomóż mi ratować Mikołaja...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 46 010 osób
976 761,67 zł (101,56%)
Zbiórka na cel
Immunoterapia anty-GD2 w niemieckiej klinice w Greifswaldzie

Mikołaj Siedlecki, 2 latka

Wrocław, dolnośląskie

Neuroblastoma z groźną mutacją MYNC+ – aktualnie remisja choroby

Rozpoczęcie: 23 Maja 2018
Zakończenie: 31 Lipca 2018

26.11.2018Mikołaj Siedlecki

Mikołaj Siedlecki

09.10.2018

Immunoterapia - cykl 1

Od poniedziałku 8 października, w żyły naszego Miko wpływały przeciwciała ANTY GD2. Rozpoczęły natarcie na wroga (potencjalne komórki neuroblastomy), ale niestety nie były obojętne dla organizmu i wywołały różne skutki uboczne. Korzyść z leczenia bezwzględnie je przewyższa, dlatego spokojnie dotrwaliśmy do końca cyklu, a teraz mamy kilka tygodni przerwy. 
Przeciwciała, szczególnie w pierwszych cyklach podawane są w towarzystwie leków przeciwwymiotnych oraz morfiny i dwóch innych środków przeciwbólowych, które jeśli stan pacjenta pozwala, są stopniowo redukowane. Miki na początek leczenia odpowiedział opuchlizną i gorączką. Po krótkiej niedyspozycji wraca pomału do swojej formy i już się znów bawi i uśmiecha.

Mikołaj Siedlecki

Przeciwciała ANTY GD2 to lek ratujący życie naszego syna. Choć stać nas na to by zapewnić naszym dzieciom udane dzieciństwo, to NIGDY bez wsparcia ludzi dobrej woli, nie zebralibyśmy tak ogromnej sumy potrzebnej na wyjazd i leczenie Mikołaja w Greifswaldzie. Mamy poczucie, że robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby Mikołaj cieszył się nie tylko dzieciństwem! To dzięki Wam je mamy...Jeszcze raz, każdemu kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do tego i dołożył swoją cegiełkę serdecznie dziękujemy!

–Żaneta, mama Mikusia

Mikołaj Siedlecki

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 46 010 osób
976 761,67 zł (101,56%)