Życie za pół miliona

Zbiórka na cel: Przeciwciała CD3/CD19
Marek Polak
Verified Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 17 349 osób
512 285,96 zł (104,68%)

Marek Polak

Białaczka limfoblastyczna (lekooporna)

Kędzierzyn-Koźle, opolskie

Rozpoczęcie: 22 Października 2015
Zakończenie: 25 Października 2015

Rezultat zbiórki

Niecałe 72 godziny od rozpoczęcia zbiórki na pomoc Markowi udało się zebrać całą kwotę - to prawie pół miliona złotych! 12 godzin po nagłośnieniu sprawy w Faktach TVN mieliśmy całą kwotę na opłacenie leku, o którym lekarz mówią "jeśli nie on, to nie ma już nic". Pan Józef odetchnął, ale tylko na chwilę... Chcieliśmy pożegnać białaczkę, dziś żegnamy Marka, który zmarł 17 listopada 2015 roku.

Wszyscy do końca wierzyliśmy, że się uda, że Marek doczeka podania leku. Lek został sprowadzony, jednak stan Marka pogorszył się i nie mógł rozpocząć leczenia. Nie możemy w to uwierzyć ani się z tym pogodzić...

Zakupiony lek uratuje inne życie. Ma długi termin przydatności. Na pewno się u nas nie zmarnuje. Za chwilę może się pojawić ktoś, komu będzie bardzo potrzebny, a wtedy nie będziemy musieli już tak długo czekać na lek.

5 stycznia 2016 - w Białymstoku na ten sam lek, który miał otrzymać Marek, czekała 11-letnia Julia Koronkiewicz. Dzięki naszej wytrwałości w dążeniu do przekazania leku dziewczynce, udało się w końcu szpitalom porozumieć i Julka otrzyma lek, bez konieczności zbierania po raz kolejny tak ogromnej kwoty i czekania na sprowadzenie leku.

Verified Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 17 349 osób
512 285,96 zł (104,68%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość